Promovarea ciobanescului romanesc mioritic in Belgia

Dezbateri, materiale foto și video
MIORITICUL MEU | CARPATINUL MEU
Post Reply
GabPas
Posts: 2
Joined: Tue Dec 05, 2023 9:00 pm

Iza Spiritul Mioriticului, les concurs de cette année :

🇧🇪 Belgique
Puppy:
Herve 5.03.2023- très prometteur, best puppy
Schaal der Kempen 19.04.2023- très prometteur, best puppy
Lovanium 29.04.2023 -très prometteur, best puppy

Junior:
Wieze 28.05.2023-tres bon, premiere place
Genk 25.06.2023-excellent, 1ère place, FCI CACIB, meilleure jeune, meilleure femelle, Best of Breed
Aalst- 15.08.2023- excellent, 1ère place, meilleure jeune, Best of Breed
19.08.2023-Mechelen- excellent, 1ère place, CAC, FCI-Cacib, meilleur jeune, Best of Breed
16.12.2023-Bruxelles, excellent, 1ere place, CAC, FCI CACIB, BOB, Crufts qualifications !

Netherlands
16.09.2023 Maastricht - excellent, 1ère place, CAC, FCI CACIB, meilleur jeune, Best of Breed
17.09.2023 Maastricht -excellent, 1ère place, CAC, FCI-CACIB, meilleur jeune, Breed of Breed
24.11.2023- Fryslan-Leewarden, excellent, 1ere place, CAC, FCI CACIB, meilleure jeune, Best of Breed
Classe intermediare
10.12.2023 Kesrtshow, Gorinchem-excellent, 1ère place, CAC, FCI CACIB, Best of Breed.

Pas mal !
Attachments
IMG_4636.jpeg


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Felicitări ! Este de apreciat că ați ales să vă fie companion în străinătate un reprezenatant al rasei Ciobănesc Mioritic când aveați la îndemână o multitudine de alte rase canine. Ce v-a determinat să vă apropiați de această rasă ?
Vă invităm și în secțiunea dedicată Publicului Internațional pt a contribui la informarea despre parcursul Izei in lumea competițiilor chinologice și nu numai viewforum.php?f=86


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
GabPas
Posts: 2
Joined: Tue Dec 05, 2023 9:00 pm

Am ales aceasta rasa pentru ca sotul (belgian) își dorea de mult. Eu tot adoptam ciobănești germani de la refugiu, dar moartea ultimului m-a afectat foarte tare. Și sotul meu mi-a propus să luam un pui de ciobanesc romanesc mioritic.
Și așa a început aventura


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mai sunt ciobănești Românești in Belgia ? Ați văzut in expoziții și alte exemplare ? Cât de bine sunt reprezentați Ciobăneştii Românești in țara capitală a imperiului UE ?


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Post Reply

Return to “Mioriticul & Carpatinul -Grupa I”