Bichișciaba Ungaria - EXPO și PARADĂ Ciobănești Românești

Post Reply
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Sâmbăta, 2 aprilie 2022 la Bichișciaba Ungaria, lângă granița României, la 80 km de Oradea, se desfășoară un eveniment chinologic care oferă importanță Ciobăneștilor Românești.
FB_IMG_1647156069977.jpg

Sâmbătă se vor desfășura 2 expoziții, una de tip Special CAC sub egida "Clubului Ciobăneștilor Eurasiatici" și cea de-a doua de tip CACIB.
Către final, înainte de momentul alegerii celui mai bun câine din expoziția CACIB (Best în Show) va avea loc PARADA CIOBĂNEȘTILOR ROMÂNEȘTI, un momement special, facilitat de d-na Mirescu din câte am înțeles.

Afiș Clubul Ciobăneștilor Eurasiatici - <br />Special CAC
Afiș Clubul Ciobăneștilor Eurasiatici -
Special CAC
Adresăm invitația de a participa cu Ciobănești Românești tuturor crescătorilor, proprietarilor și pasionaților acestor rase naționale.

Taxa de înscriere la Special CAC e de 35 euro.
Taxa de înscriere la CACIB e de 60 de euro.

Arbitru "Special C.AC." : ROBERTO SCHILL

Termenul limită pt Înscrieri este 20.03.2022 .
Grăbiți-vă!
Afiș Expo CACIB
Afiș Expo CACIB
Detalii, logare și forumular online de înscriere vezi aici pe site https://www.hod-dog.hu/en

Citiți ghidul de înscriere, iar cei care au nevoie de lămuriri pot solicita ajutor scriind replică direct aici, pe Forumul Raselor Canine Românești.

Cei care își doresc mai mult și vor să încerce a dobândi cu exemplarul lor Titlul de Campion Ungaria, pot participa la evenimente expo atât vineri cât și duminică în aceeiași locație, dacă efectuează înscrieri și pt respectivele zile.

Mult succes Ciobăneștilor Românești!

Termen de înscriere și taxa pt expozitia CACIB de sâmbătă 02.04.2022
Termen de înscriere și taxa pt expozitia CACIB de sâmbătă 02.04.2022


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
simonamirescu
Posts: 72
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:21 am

Multumesc pentru postare - adaug cateva detalii: expozitia de club, CAC Special - arbitrata de dl. Dr. Roberto Schill are loc sub auspiciile clubului de ciobanesti ERAP Eurasia Shepherd Dogs Special CAC Club Show - 02/22/2022 http://www.erapklub.com/

Am fost invitati sa facem o parada si prezentare a raselor romanesti care va avea loc inainte de BIS CACIB din 02.03.2022(fara taxe, oricine doreste sa participe). Pentru acest proiect eveniment au raspuns pozitiv exemplare ce apartin celor 4 rase de ciobanesti romanesti(din pacate, putini desi Cluj, Bistrita, Satu Mare, Timis, Arad, etc. sunt aproape si sunt crescatori de romanesti destul de multi) - este pentru prima data cand suntem invitati si este prima data cand are loc o astfel de parada a raselor romanesti. As fi dorit sa fie prezenti mai multi din cei care au exemplare ce apartin celor 4 rase romanesti , sunt exemplare putine in Ungaria dar sunt rase de interes. Din pacate prea putine exemplare ajung in expozitii iar faptul ca au fost destul de multe la EDS Budapesta in 2021, a facut posibil punerea la punct a acestui proiect si prezenta in expozitia de club.

Mai aveti timp sa va inscrieti pana in 20.03.2022
Daca inscrieti cainii si la cele 3 expozitii CACIB, puteti obtine titlul de campion Ungaria - detalii si insrieri la https://www.hod-dog.hu/en/
Multumesc celor care au inscris caini si vor participa - este un eveniment public, oricine doreste poate participa.

Vineri 01.03.2022 se organizeaza o cină românească la care pot participa cei interesati, membrii sau nemembrii de club - scopul este de a ne cunoaste, de a discuta despre rasele romanesti, probleme comune crescatorilor, etc.(Locatia va fi anuntata fiecaruia in privat).

La prezentarea raselor romanesti tinuta este port popular - vor fi prezenti dl. Lokodi J. si Szabo Sandor care de altminteri si arbitreaza la exo Cacib.

Va asteptam cu drag!


User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 516
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Bună ziua! As dori și eu detalii despre înscriere. Unde si conturile pentru depus.. Am sa ma gândesc, iar dacă vin am sa fiu prezent si la parada cu 2 mioritici😁


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
simonamirescu
Posts: 72
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:21 am

https://www.hod-dog.hu/en/
Va faceti cont, dupa aceea, in pagina rincipala alegeti ERAP Club, inscrieti cainii, plata se face in contul clubului

IBAN elektronikus forma : HU88117120592145209300000000
Eurázsiai Pásztorkutyások Klub Egyesület
Krisztina
Krisztina Kiss
Árpád út 5/A, 2400 Dunaújváros Hungary
swift code: OTPVHUHB


Inscrierea este validata numai dupa ce faceti plata si incarcati in cont dovada platii.
Ma puteti suna pe mess daca nu va descurcati si va ajut.


simonamirescu
Posts: 72
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:21 am

Carpatini, Bucovina???Nu este interesat nimeni???


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

simonamirescu wrote: Sun Mar 13, 2022 8:39 pm https://www.hod-dog.hu/en/
Va faceti cont, dupa aceea, in pagina rincipala alegeti ERAP Club, inscrieti cainii, plata se face in contul clubului

IBAN elektronikus forma : HU88117120592145209300000000
Eurázsiai Pásztorkutyások Klub Egyesület
Krisztina
Krisztina Kiss
Árpád út 5/A, 2400 Dunaújváros Hungary
swift code: OTPVHUHB


Inscrierea este validata numai dupa ce faceti plata si incarcati in cont dovada platii.
Ma puteti suna pe mess daca nu va descurcati si va ajut.
Dar plata pentru CACIB în care cont se face ?
Teoretic trebuie plătit în contul Asociației/ Organizației care organizează cele 3 CACIB-URI.... :roll: :roll:


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
simonamirescu
Posts: 72
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:21 am

După înscriere aveți și detaliile contului în care se face plats


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Ciobănescul Românesc Corb



„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:



„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Post Reply

Return to “Expoziții în afara României”