World Dog Show Brno 2021 Romanian Sheepdogs

Post Reply
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

World Dog Show Brno 2021 Romanian Sheepdogs

Succes Ciobăneștilor Românești!





„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 516
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Super fain! Sunt surprins cum de nu avem la mioritic un roman de-al nostru ..dar deja încep sa ma învăț cu ideea ca străinii incep sa aibă caini mai buni ca aici 🤣


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mihaita Zdrite wrote: Fri Oct 01, 2021 10:15 am Super fain! Sunt surprins cum de nu avem la mioritic un roman de-al nostru ..dar deja încep sa ma învăț cu ideea ca străinii incep sa aibă caini mai buni ca aici 🤣
Este prezentă din câte știu d-na Mirescu cu Greuceanu, un urmaș direct din Fulger din Zestrea Stânelor și dl Radu Ion cu o nepoată tot din Fulger din Zestrea Stânelor și dl Gotcă parcă .
Felicitări tuturor pt efortul de a prezenta CR la Mondiale !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 516
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Da am observat...ma bucur! Felicitari tuturor!


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
Post Reply

Return to “Expoziții în afara României”