Calendar expozițional 2021

Post Reply
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1869
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Veste bună în legătură cu expozițiile canine!
Se reia activitatea competițională ! Sper sa fie cât mai puține show-uri anulate pe parcurs, ținând cont de evoluția pandemiei.
Mai jos puteți consulta, calendarul expozițional pentru 2021.
Succes participanților cu Ciobănești Românești!

Au intervenit câteva modificări la unele date ale unor expoziții fata de cele comunicate inițial.

Calendar Expo corect

Screenshot_20210517_000702.jpg
Screenshot_20210517_000740.jpg
Screenshot_20210517_000829.jpg
Screenshot_20210517_000911.jpg

Calendar eronat
Succes participanților cu Ciobănești Românești!<br />Sursa: AChR
Succes participanților cu Ciobănești Românești!
Sursa: AChR
Last edited by Oliviu Secara on Mon May 17, 2021 12:18 am, edited 2 times in total.
Reason: Update date expo corecte


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1869
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Din păcate competitia de la Bistrita din weekendul acesta nu a mai avut loc. S-a anulat din cauza pandemiei chiar în ultima clipă ...


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 509
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Eu as propune sa se facă expoziție în parcarea de la Dedeman ..acolo nu este covid🤣


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1869
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Au intervenit câteva modificări la unele date ale unor expoziții față de cele comunicate inițial.

Pt a consulta Calendarul Expo corect, rog a se citiți cu atenție modificările publicate în deschiderea acestui topic.

PS: Pt cei care se întreabă NU exista anul acesta expoziții de Club sau examene de selecție la Mioritic.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Administrator
Posts: 69
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:43 am
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Replicile off topic au fost mutate într-un subiect mai potrivit
"💔 Dezafilierea Mioritic Club de către Achr"
viewtopic.php?f=11&t=4297&start=60


COWARDS - never start || THE WEAK - never finish || WINNERS - never quit
User avatar
Ciprian Pandrea
Posts: 698
Joined: Fri Oct 30, 2020 5:46 pm
Location: Târgoviște

Bună ziua.
Pe 30 Oct va fi expoziție ciobănesc la Craiova. Daca îl duc pe Novac la expoziție, pot plăti acolo pe loc taxa de înscriere în ACHR?


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1869
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Ciprian Pandrea wrote: Sat Aug 14, 2021 7:12 am Bună ziua.
Pe 30 Oct va fi expoziție ciobănesc la Craiova. Daca îl duc pe Novac la expoziție, pot plăti acolo pe loc taxa de înscriere în ACHR?
1. Cred că vă referiți la taxa de înscriere a câinelui la expoziția respectivă ... Răspunsul este da, puteți plăti taxa de expoziție pe loc, dar aceasta este majorata cu 50% dacă sunteți membru într o asociație Achr fata de suma perceputa în mod normal și care se plătește în contul bancar a asociației pana cel târziu cu o zi înainte de expoziție.
Pentru nemembri taxa este dublă față de taxa perceputa pt membri și poată fi plătită pe loc sau în cont.
CU TOATE ACESTEA CÂINELE TREBUIE SA FIE ÎNSCRIS ANTERIOR PANA LA TERMENUL LIMITA DE ÎNSCRIERE PT A PUTEA FI REPARTIZAT LA RING, PT A PUTEA PRIMI NR DE CONCURS ȘI PT A FI ÎNSCRIS ÎN CATALOGUL EXPOZIȚIEI.

2. Dacă va referiți la taxa de înscriere a dvs în filiala din Craiova a Asociației Chinologice Române astfel încât sa deveniți Membru, răspunsul este NU, nu puteți plăti la fața locului.
Mai întâi trebuie sa completați o cerere de înscriere, apoi sa achitați taxa de înscriere și taxa de cotizație anuala, apoi la un anumit interval de timp se întrunește consiliul de conducere al asoc. din Craiova, analizează cererile de noi membri și abia apoi vi se eliberează legitimația de membru al asociației din Craiova.
Atunci deveniți membru activ și puteți participa la expoziții plătind taxe normale de înscriere a câinilor în expo.

Vizitați site-ul asociației Oltenia https://www.acholtenia.ro/


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Ciprian Pandrea
Posts: 698
Joined: Fri Oct 30, 2020 5:46 pm
Location: Târgoviște

Am mai încercat să-l înscriu în Clubul Mioritic și n-am reusit. Am trimis emailul cu datele pedigree în formular. Nici un răspuns.
O sa mai încerc, la ACHR Dâmbovița, dacă exista asa ceva.


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1869
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Da sigur ca da, există .
Screenshot_20210814_110230.jpg


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Ciprian Pandrea
Posts: 698
Joined: Fri Oct 30, 2020 5:46 pm
Location: Târgoviște

Am vorbit la Fair Play. Rezolv sapt viitoare.
Copie buletin, copie pedigree, cerere, 150lei taxa.
Mulțumesc


Post Reply

Return to “Calendar expozițional”