Mioritic Club din România - Expo Club 2013

Post Reply
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mioritic Club din România - Expoziții de Club 2013

Pentru anul 2013, au fost aprobate de către consiliul director al AChR următoarele expoziții organizate de Mioritic Club din România :

1. 12.04.2013 - Satu Mare - Expo Club
2. 29.06.2013 - Alba-Iulia - Expo Club
3. 12.10.2013 - Iași - Expo Club


Bănuiesc că se vor organiza și examene de selecție la Mioritic, chiar dacă nu este specificat la fel ca la alte rubrici din tabelul expozițiilor de Club...
Păcat că nu se reeditează expoziția de Club de la Predeal, deoarece consider că a fost un real succes având în vedere că au fost prezente peste 60 de exemplare.

Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Faine locatii. Eu nu credeam ca o sa se repete cea de la Satu Mare si ca o sa ne vedem la Predeal.


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

pop marius wrote:Faine locatii. Eu nu credeam ca o sa se repete cea de la Satu Mare si ca o sa ne vedem la Predeal.
Nu te supăra, dar era păcat să se renunțe la Satu Mare... Dl. Surducan s-a ocupat cu mare atenție de organizare : arbitru Cristian Ștefănescu, ambientul a fost super, totul aranjat frumos, verdeață, spațiu mare de manevra, acces ușor la parcare, loc de stat la un pahar de vin și unul de vorbă, așa ca între tovarăși + că au fost prezenți peste 20 de Mioritici din câte îmi amintesc. Toată lumea a plecat cu zâmbetul pe buze.
Sunt curios cum va fi în primăvară la Satu Mare :D

Predealul a fost un succes, dar în părțile Moldovei nu a fost expo de Club în 2012 și poate că 4 expoziții de club erau prea multe. Trebuie făcute și compromisuri.
2013 va fi un an foarte greu pt. expozanți; urăm succes Iașului de pe acum !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Oliviu, departe gandul de a fi suparat. Este la 2 pasi de mine Satu Mare, probabil sunt singurul care se bucura si daca se organizeaza la Satu Mare toate 3 expozitiile de club. Intr-adevar expozitia de la Satu Mare a fost un succes si anul viitor o sa ma prezint la datorie, sper in toate cele 3 locatii, mai ales la Iasi unde. inca nu am fost si imi doresc de mult sa ajung.

Expozitia de la Alba nu se va tine in 29 ci in 17 sau 18 august. Nu este ceva oficial, un raspuns o sa il primim la timp.


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Conform calendarului expozitional A Ch R expozitiile de club din anul 2013 se vor organiza in :
Satu Mare - expozitia va fi organizata vineri 12 aprilie 2013
Alba Iulia - 29. 06. 2013 / Iasi - 12. 10. 2013

Fiind expozitii de club detalii gasiti aici : https://www.mioritic-club.ro/index.html


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Schimbarea datei desfasurarii Expo Club M.C.R. Alba Iulia

" Din motive organizatorice Expozitia de Club programata in data de 29.06.2013 se muta la data desfasurarii expozitiilor CAC/CACIB din data 17-18.08.2013 tot de la Alba Iulia. Vom reveni cu amanunte in legatura cu locul exact al desfasurarii, arbitrii, mod de inscriere e.t.c. " (mioritic-club.ro)




Topicul Expo Club - 12.04.2013 - Satu Mare - click aici viewtopic.php?f=82&t=1413


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Post Reply

Return to “Calendar expozițional”