Consangvinizari greșite, incorecte, etc.

Noțiuni din chinologie și genetică, reguli, regulamente, rezultate ș.a.
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Gadalean Daniel wrote:dl Osiceanu, unde va pot trimite si eu pedigreul lui Codruț de Casa Sulea!
vroia ca sa il studiati putin ca dv aveti experienta,ma refer sa nu fie fals !!
Domnule Gadalean il puteti trimite pe mail sau posta direct aici ca nu este nici o problema sa fie vazut!


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Adi Curtean wrote:Va multumesc pentru raspuns dle Secara, am inteles foarte bine, ce subinteles transmiteti ,si la randul meu va spun urmatoarele:
- imi rezerv dreptul de a poasta asa cum vreau eu si nu cum vreti dumneavoastra ;
-> rezervati-va linistit
- daca dumneavoastra continuati cu modificarea postarilor ce rost mai are sa scriu;
-> a fost modificata dimensiunea scrisului intr-o singura replica! Ati scris urmatoarea fraza cu litere enorme si caps lock: "Faza cu limbajul se aplica la toata lumea sau doar la cine iti convine tie Oliviu ?" - nu mi se pare normal sa scrieti imens
- va doriti sa nu mai scriu, pentru ca va deranjeaza ca cineva nu este de acord cu dumneavoastra, puteti sa stergeti linistit toate postarile mele.
- Ion Ratiu zicea : "Am luptat toata viata ca sa ai dreptul sa ma contrazici.'
- imi doresc sa existe cat mai multi care sa aiba alte pareri sau viziuni, idei bune, rele, nu conteaza - dar sa fie oameni capabili sa si le sustina si sa creada in ele cu adevarat.
- poate sunteti de acord cu mine, poate NU sunteti de acord cu mine - n-am de unde sa stiu asta pt. ca tot ce am vazut din partea dvs. au fost fleacuri, baliverne, injectii ieftine, nimic demn de luat in seama (nu sunteti singular). Haideti cu ceva puternic si chiar daca nu sunteti de acord cu mine sau cu altii eu o sa va stimez pentru asta.
I se permite lui Osiceanu sa ii faca "Tampiti" , "criminali", etc. pe toti cum ii vine la tastatura, iar dumneavoastra ii tolerati aceste abateri, iar pe ceilati nu conteniti ai atentiona sau a le sterge posturile.
- daca ati fi de buna credinta nu ati DENATURA. Vi-am explicat mai sus d-le Adi.
- Nu i se permite nimanui sa incalce "Regulamentul Bunului Simt"


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

cezar osiceanu wrote:
Gadalean Daniel wrote:dl Osiceanu, unde va pot trimite si eu pedigreul lui Codruț de Casa Sulea!
vroia ca sa il studiati putin ca dv aveti experienta,ma refer sa nu fie fals !!
Domnule Gadalean il puteti trimite pe mail sau posta direct aici ca nu este nici o problema sa fie vazut!
Unde l-ati pus dle gadalean ca nu se vede pe nicaieri pedigreeul lui Codrut de Sulea?Ar trebui sa fie din Scoarta de Romania=Mura strigata de stapanii ei iresponsabili ca si Sulea, si ...!
Hai sa vedem ce aveti dvstra dle Gdalean! :lol:


Nelu Albiter
Posts: 152
Joined: Sun Sep 09, 2012 5:54 pm

Te pacaleste clujanu ala, era un pedigree de canisa eliberat de mine pentru pui din Mura si Samio Erik, iti trimit eu originalul numai sa-mi cumpar un pix nou ca ala vechi nu mai are pasta.


Post Reply

Return to “Ameliorare și selecție”