Canisa de Piatra Arsa

Crescători de ciobănești românești
Post Reply
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

De aici provine si Barac, desi nu avea nume de canisa cand se nascuse el.
Crescator: Draganescu Adrian

Tocmai a trecut prin plina renovare, a facut padocuri noi iar cateii sunt mai fericiti.
Site-ul este in constructie, dar cateva pagini sunt deja functionale:
https://www.depiatraarsa.ro/

Ar avea nevoie de mai multa promovare, pentru ca are caini buni, cu potential, dar din pacate nu mai sunt acolo sa ajut.
Poate intr-un viitor apropiat...


Image
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

frumosi caini :D si frumoasa si introducerea :D


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Un om cu câini

Image

Image

Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Imi place catelul din dreapta, dar nu imi dau seama cine e... Are un cap foarte frumos! Si ma bucur ca Adisor mi-a gasit basca cu Happy Dog... nu mai stiam pe unde mi-am pierdut-o!!!
Sa mi-o dai inapoi!!!!! :lol: :lol:


Image
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Daca nu ma insel aceasta canisa are ceva caini din CNCCR proveniti inca din perioada cand clubul incerca sa dezvolta rasa la Cluj! Cui foloseste oare ascunderea unor genealogii corecte prin stergere,anulare,etc ?
Ar trebui sa ne obisnuim sa punem si pedigreele parintilor odata cu anunturile de vanzare pentru a putea observa gradele de consangvinizare posibil a se forma sau nu odata cu achizitionarea unui pui sau a se verifica daca in cazul genealogiei puiului exista asa ceva sau nu!
Un crescator serios asa face zic eu!
Oricum in curand se va lansa cartea de origine romana sectiunea ciobanestilor romanesti cu datele genealogice a peste opt mii de caini si fiecare doritor va afla direct de acolo date despre fiecare caine in parte!


Adi Drăgănescu
Posts: 45
Joined: Tue Sep 18, 2012 1:02 pm
Location: Cluj-Napoca

Codrut si Codruta de Piatra Arsa

Image


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

lilith wrote:De aici provine si Barac, desi nu avea nume de canisa cand se nascuse el.
Crescator: Draganescu Adrian

Tocmai a trecut prin plina renovare, a facut padocuri noi iar cateii sunt mai fericiti.
Site-ul este in constructie, dar cateva pagini sunt deja functionale:
https://www.depiatraarsa.ro/

Ar avea nevoie de mai multa promovare, pentru ca are caini buni, cu potential, dar din pacate nu mai sunt acolo sa ajut.
Poate intr-un viitor apropiat...
Astea sunt padock-uri dudita?
Asa vreti dvstra sa faceti promovare mioriticului? Si aveti succes la imobiliarele acelea din iasi ca si vanzatoare?Sigur veti da faliment cu asa o atitudine mincinoasa!
adisor wrote:Image

Image

Image

Image

Image

Image

Cei 6 matri si mizeria din Piatra Arsa,dedicatie pt toti cacanarii care in loc sa creasca mioritici,i-si dau cu parerea moca fara sa curetze macar un rahat dupa vreun caine.....
Care este un caine de valoare scos de aceasta canisa?
Eu am vazut-o pe Astra de Piatra Arsa care este in Italia si care nu are par si e si mica de talie!



cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Iata un exemplu deosebit de interesant oferit de canisa de Piatra Arsa care si-a dobandit "libertatea" de a participa la concuncursurile internationale stergand genealogia reala a cainilor si obtinand acest metis de mioritic din imagini!
Evident talia este la limita admisa in jos a oricarui standard iar lipsa evidenta a parului de pe cap si de pe labe este vizibila si de la nivelul lui Boc si Sulea!
foto (1) (1).JPG
astra de piatra arsa 2.jpg
astra de piatra arsa 1.jpg


Post Reply

Return to “Prezentarea caniselor de Ciobănești”