Ofer spre monta Bull Terrier

Post Reply
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Nu stiu daca trebuia sa deschid un topic nou, dar nu am gasit loc mai bun decat la " Cafenea" sa postez anuntul meu. Am un barbatush de bull terrier englez care este fara pedigree deoarece acum 5 ani cand imi cautam un puiut pe gustul meu am dat peste un crescator "Mare" de bull care a zis ca mai are un puiutz si ca daca vreau mi-l aduce in juma de ora sa il vad. Bineinteles ca am acceptat si in juma de ora ma intalneam cu domnul care aducea si mama catelului si actele si poze cu tatal. Cand a scos puiutzul di masina am incremenit. Era fricos la maxim ( facea pisu pe el cum il atingeam sau ma apropiam de el) si era tot batut..deci tot spatele si capul era muscat iar in spate la o ureche avea o galma mare cu puroi. Era cel mai urat catel pe care l-am vazut...dar avea el ceva in privire care m-a facut sa vreau sa il cumpar. Am tot incercat cu domnul sa negociez pana a zis k poate sa mil dea la juma de pret doar fara pedigree. Bineinteles ca am acceptat pe loc oferta...si spre norocul meu nici nu puteam nimeri mai bine....este exact cum imi doream eu cainele...a ajuns sa fie un etalon pentru mine .

Dar din pacate toti care au vrut monte cu el au facut cale intoarsa cand le-am spus ca nu are pedigree. Are aproape 6 ani si este inca tot fecioras...din aceasta cauza sunt dispus sa si platesc la cineva care are o femela in calduri si e dispus sa faca monta cu un caine fara pedigree. Plus am sa cumpar si un pui sau doi de la el !!!!!


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Acesta este baietasul meu..Are un temperament specific Bull Terrierului...caraghios de obicei dar serios cand trebuie.
Attachments
39307_356761947746052_388088390_n.jpg
603758_356762051079375_950213112_n.jpg
644617_356761901079390_1143042344_n.jpg


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Denyssuka
Posts: 26
Joined: Fri Oct 26, 2012 10:17 am
Location: Drobeta turnu severin
Contact:

De ce vrei neaparat sa il imperechezi? Cainele nu pateste nimic daca nu monteaza, daca doresti, poti sa il castrezi cu incredere.
Am avut si caini si catele care i-am castrat/sterilizat fara sa fete/monteze si sunt sanatosi tun. In schimb, o vecina a avut un dobermann (femela) si a lasat-o sa fete odata, ca asa a zis veterinarul ca e bine si apoi a sterilizat-o, tot la acel veterinar. Dupa 1 an au aparut complicatiile, femela a inceput sa sangereze si dupa aproximativ 1 an jumate a murit. Iar veterinarul, a dat din umeri si avea o fata de nevinovat...


Invata sa ai mereu un zambet ascuns in inima.
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

POi asa de mult inseamna pentru mine incat mi-ar place sa m un puiutz de la el....si hormonii lui...nici nu ma gandesc sa il castrez...pfuuu...nici nu intra in calcul. Dar mai astept...mai caut...poate poate gasesc undeva......


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

528890_272305749525006_1253809063_n.jpg
Nimeni ....nimeni.
Eu deja sunt in taxi pregatit sa vin :D :twisted:


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
henna
Posts: 1
Joined: Thu Nov 29, 2012 11:15 am

salut.
de unde esti?
eu am o femela alba complet care acum e in calduri dar o pot da la monta abia in primavara cand intra din nou
acum are un an si e la primul ciclu, doctorul mi-a zis ca la al doilea e perfect daca o dau
ps: frumos exemplar. il pupa henna :D


User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

henna wrote:salut.
de unde esti?
eu am o femela alba complet care acum e in calduri dar o pot da la monta abia in primavara cand intra din nou
acum are un an si e la primul ciclu, doctorul mi-a zis ca la al doilea e perfect daca o dau
ps: frumos exemplar. il pupa henna :D
Buna dimineata Henna.
Mi-ai facut ziua cu raspunsul. Sunt din Oradea si mi-ar face placere sa ne intalnim in primavara cu cateii.
Sunt dispus sa calatoresc ceva daca e nevoie.
Pastram legatura. :D


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
tanasescu bogdanel
Posts: 1
Joined: Tue Feb 05, 2013 4:23 pm

am o catelusa in varsta de 17 luni care in martieaprilie va intra in calduri. Este alba cu o ureche neagra.Problema e ca sunt cam departe. Tel contact 0744333121. mail auditdgas@yahoo.com iti pot trimite niste poze daca imi dai o adresa de mail


User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Inca valabil !!!!!


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
Post Reply

Return to “Diverse & Cafenea”