Hobby-uri

User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Banuiesc ca hobby-ul vostru cel mai mare e mioriticul, dar in afara de asta ce va mai place sa faceti? Pescuti? Cresteti porumbei sau gaini de "colectie"? Pictati, fotografiati?
Mie, spre exemplu, imi place fotografia.
Image

Image

Image

Image

:)


Image
User avatar
Popescu Dan
Posts: 35
Joined: Sun Sep 09, 2012 5:50 pm

Eu merg la pescuit atunci cand am timp si la munte


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Cu pescuitul cochetam si eu cand eram in Cluj. Si cum e si vorba aia cu "norocul incepatorului", am prins mai multi pesti decat cel ce m-a invatat sa pescuiesc :)) Toti aveau tepi pe spinare asa ca ii pupam si-i aruncam la loc in apa, ca am vazut ca asa e la moda la televizor :)) Bibani soare sau ce mama lor de lighioane colorate mai erau :))


Image
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

li se zice Regina Nopții și la masculi Biban Soare.. Când mănâncă ei nu prea ai șansa sa pescuiești liniștit și calm.., ca doar de-aceea ieși ca sa te recreezi în natura..Depinde ce metoda alegi de pescuit, cel mai fain sa mergi ca cortul, te instalezi nadesti zona în care pescuiești și aștepți ''monstrul'' , bineînțeles ca intre timp se poate pregăti grătarul și băutura după gustul fiecăruia. Atenție la zgomot..ai șansa ca bancul de pești sa părăsească zona preferind nada vecinului și atunci sa vezi cum creste pulsul, și te întrebi, oare la ce da...!!! :lol:


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Image00003.jpg
Image00002.jpg
Image00001.jpg
și citeva poze cu aparatul meu ieftin...


User avatar
Popescu Dan
Posts: 35
Joined: Sun Sep 09, 2012 5:50 pm

Acum e perioada propice pentru Delta , sper sa pot pleca undeva pe 25
Daca nu a-ti fost in Delta e pacat , mergeti ca aveti ce sa vedeti


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Spre rusinea mea, n-am fost niciodata in Delta! Anul asta nu cred ca am sanse sa mai ajung, dar la anul cand vor reveni pasarile calatoare cu siguranta voi ajunge si eu :)


Image
corbu
Posts: 28
Joined: Tue Sep 11, 2012 8:24 am

Exceptand cainii ciobanesti, hobby-ul meu este cresterea pasarilor de rasa.
In acest sens: https://cosminn.sunphoto.ro/ (album ce contine poze cu speciile si rasele din cadrul lor pe care le cresc).


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Aaaaa, ce faine sunt, corbule!! Cocosul Mihai e superb! Iar alea Faverol Somon sunt superbe, nu am mai vazut pana acum rasa asta!! Si brahmele sunt tare faine, am vazut pe viu cand am fost in vizita la dl. Flesieru.
Si mie imi plac pasarile de rasa, in special cele pitice :)


Image
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Picture 155.jpg
se numește Clean, și l-am prins acu de dimineața in doua ore..


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Asta e peste de apa curgatoare, nu? In ape curgatoare n-am pescuit niciodata, banuiesc ca e cu mult mai greu decat la apa statatoare. Si cred ca nici nada nu poti arunca, nu?


Image
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

lilith wrote:Asta e peste de apa curgatoare, nu? In ape curgatoare n-am pescuit niciodata, banuiesc ca e cu mult mai greu decat la apa statatoare. Si cred ca nici nada nu poti arunca, nu?
Fly fishing,este tipul de pescuit in care faci sport pentru ca schimbi locul mereu in aval s-au amonte,in același timp cățelușa mea face și ea mișcare mai primește cite un peștișor pe care il halește cu mare drag. :P
și uite asa, te alegi și cu o prăjeala... :lol:


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Aha, deci la musca!
Cu prajeala stiu cum e... cand mergeam cu adisor si pretenu' Levi, ei stateau cu batu'n maini, io ma prajeam la soare cu cateii :lol: Abia dupa aia m-a prins si pe mine microbu'. Aici as avea unde pescui, dar n-am cu cine, si singur nu prea e amuzant. :D


Image
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Eu am cam multe hobiuri....asa ca le spun pe cele mai importante....imi place pescuitul si fotografia si mie...am sa pun cateva poze mai jos :d
564147_356778927744354_1579704189_n.jpg
432013_340196709402576_1605078437_n.jpg
60661_356779054411008_551505742_n.jpg
527645_302363109852603_883539213_n.jpg
549757_345695152186065_2003417164_n.jpg
559162_334965449925702_1389750200_n.jpg


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Dar cel mai cel mai mult imi plac cainii. Am avut de cand ma stiu caini langa mine si o sa am si de acuma inainte.
Nu prea imi plac rasele de companie...sunt mai mult fan al raselor de lucru, al terrierilor, molosilor si cainilor de oi.
Imi plac toti ...si daca as avea posibilitate as tne din fiecare cate o pereche :D


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Astea-s pentru corbu, ca-i plac pasarile de ograda.
Nu mai stiu cum se cheama rasa asta, mii de flori, parca? Stiu ca adisor le zicea liliputani,sau gainile lu' lilith :lol:
Asta e un "cucosh" cu temperament de ciobanesc. Era el mic, dar era al dracu
Image
Image
Avea niste pinteni cat aratatorul meu :lol: Si statea cocotat pe usa porumbeilor, si cand treceai pe dedesubt te ciugulea de cap sau mai rau, iti sarea in cap cand nu te asteptai..

Asta roscat imi placea mai mult ca era mai docil, il puteam lua in brate sa-l mangai
Image
Image


Image
User avatar
Denyssuka
Posts: 26
Joined: Fri Oct 26, 2012 10:17 am
Location: Drobeta turnu severin
Contact:

Mie imi place sa desenez...maine ma apuc sa fac un crm (ciobanesc romanesc mioritic). Sa speram ca iasa :D

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Astept pareri de la voi. Si, bineinteles, sa imi dai o fotografie cu un mioritic pentru a o desena. Eu am acum o fotografie si doresc sa o desenez, dar poate voi aveti una mai frumoasa :).


Invata sa ai mereu un zambet ascuns in inima.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1879
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Foarte frumoasa intenția ta. Succes :D
Așteptăm desenul.

Pentru găzduire poze și afișare pe forum foloseste Photobucket.com viewtopic.php?f=79&t=14 (nu se vad pozele pe care le-ai pus)
E foarte simplu de utilizat.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Denyssuka
Posts: 26
Joined: Fri Oct 26, 2012 10:17 am
Location: Drobeta turnu severin
Contact:

La mine se vad pozele. O sa incerc pe site-ul acel. Pana una alta, puteti gasi pozele aici https://pechinez.sunphoto.ro/zz-_Desene_by_mee . Cand vin de la scoala ma apuc de desenat mioriticul :D


Invata sa ai mereu un zambet ascuns in inima.
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Denyssuka wrote:La mine se vad pozele. O sa incerc pe site-ul acel. Pana una alta, puteti gasi pozele aici https://pechinez.sunphoto.ro/zz-_Desene_by_mee . Cand vin de la scoala ma apuc de desenat mioriticul :D

Faine desenele...dar cel mai tare e Boxerul.....tinuta si expresia :)))))


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
Post Reply

Return to “Diverse & Cafenea”