European Dog Show - București 2012

User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Image
User avatar
Lavinius Solcanu
Posts: 19
Joined: Sun Sep 09, 2012 4:26 pm

Vreau sa-i felicit pe toti participantii indiferent de rasa, pentru participarea la aceasta competitie. Eforturile lor merita laudate. Dar am ceva special pentru cei care au obtinut rezultate notabile si aici vreau sa-i amintesc pe Dan Sarbu, care a obtinut rezultate exceptinale la "carpatini" , dr. Marius Pop de la "bucovineni" si , binenteles, gazda noastra, Oliviu Secara de la "mioritici".Respectul si consideratia mea, domnilor! Exemplul vostru trebuie urmat si e de dorit sa fie o provocare pentru toti crescatorii si detinatorii de ciobanesti romanesti.


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Rarau e un frumos, mi-a placut maxim si de el!


Image
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Lavinius Solcanu wrote:Vreau sa-i felicit pe toti participantii indiferent de rasa, pentru participarea la aceasta competitie. Eforturile lor merita laudate. Dar am ceva special pentru cei care au obtinut rezultate notabile si aici vreau sa-i amintesc pe Dan Sarbu, care a obtinut rezultate exceptinale la "carpatini" , dr. Marius Pop de la "bucovineni" si , binenteles, gazda noastra, Oliviu Secara de la "mioritici".Respectul si consideratia mea, domnilor! Exemplul vostru trebuie urmat si e de dorit sa fie o provocare pentru toti crescatorii si detinatorii de ciobanesti romanesti.
Intr-adevar, merita tot respectul. Iar Oliviu si mai si, pentru ca e, zic eu, cel mai tanar crescator cu rezultate de exceptie. Omul asta nu conteneste sa ma impresioneze in mod placut, dovada fiind si produsii canisei lui, Bruma, Tudor si Bucium, care promit atat de mult!

Felicitari tuturor participantilor, crescatori si proprietari. Am lipsit circa doi ani din viata asta chinologica, iar EDS a fost o surpriza foarte frumoasa pentru mine. Am vazut niste exemplare superbe acolo!! Sau oi fi eu subiectiva, ca de placut mi-au placut toti mioreii :lol:


Image
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Image
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Image
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


Image
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Si gata!
:D


Image
User avatar
Ungureanu Cosmin
Posts: 122
Joined: Mon Sep 10, 2012 11:25 pm

Frumosi caini,frumoase poze ,felicitari tuturora care au fost implicati in realizarea acestui superb show !


Un caine fara caracter este un animal fara nici o utilitate...
https://www.facebook.com/pages/Canisa-De ... tos_albums
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Bravo romani...și citeva secvente de la parada !

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0frz-P2zAGU[/youtube]


Adi Curtean
Posts: 62
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:05 pm

Gadalean Daniel wrote:Bravo romani...și citeva secvente de la parada !

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0frz-P2zAGU[/youtube]
Ce atata bravo romani, chiar nu erau mioritici cu adevarat reprezentativi de scos in fata.


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Ce atata bravo romani, chiar nu erau mioritici cu adevarat reprezentativi de scos in fata.[/quote]
dl Curtean nu fi răutăcios, asta ne mai lipsește acuma.. insulte și săgeți care nu își au rostul!
suntem o mina de oameni începători cu vise frumoase, de insultele și critici neam saturat!


Adi Curtean
Posts: 62
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:05 pm

Daniele daca adevarul este o insulta, atunci las mincinosi sa complimenteze.


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1879
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

"Adevărul este ca apa rece care face rău doar dinților stricați." (Nicolae Iorga)

Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1879
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mai jos puteți vedea alte fotografii cu o parte dintre Ciobăneștii Mioritici participanți la eveniment. Totuși erau bine îmblăniți câinii chiar dacă suntem la mijloc de toamnă. Țin minte că erau ceva temeri în legătură cu roba lor.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Image Tudor!! Image


Image
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1879
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Luciana, nu ești prima care-l confundă pe Tudor Zestrea Stânelor :D și ghici cu cine...


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Drept ii ca io cand l-am vazut prima data (doar o poza a capului) l-am vazut pe Barac... amu ma uit mai bine si vad ca nu-i Tudor :oops: deh, batranetile :oops:


Image
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

O fi Rarau? Parca vad ca iar zic vro prostie :lol:


Image
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1879
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Ia uită-te mai bine 8-)

Image

Image

Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Post Reply

Return to “În Ilfov”