European Dog Show - București 2012

User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Deci cu Rarau l-am confundat? :D


Image
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1880
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mioriticii prin multime inainte de intrarea in ringul central.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=dFJye3TTNtU[/youtube]


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=VAvOLHB10Oo[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Gg8ptQaO5-M[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=0jTDJdblhyo[/youtube]
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fXn6AIRKRD4[/youtube]

citeva secvente de la EDS facute de mine in graba, sper sa va placa si oameni dar mai ale cinii !


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Ce smecher... facute de el in graba, dar el era in ring :mrgreen:


Image
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

lilith wrote:Ce smecher... facute de el in graba, dar el era in ring :mrgreen:
:D


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

29_zps64df4408.jpg
o amintire de povestit nepoților și urmașilor lor!
Place dl Curtean.... ;)


Adi Curtean
Posts: 62
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:05 pm

Gadalean Daniel wrote:
29_zps64df4408.jpg
o amintire de povestit nepoților și urmașilor lor!
Place dl Curtean.... ;)
Vezi mai Daniele ai dat dovada si tu de romanism gete-beget, invata sa gandesti la un alt nivel si apoi sa pui intrebari.
PS:Pentru oameni inteligenti:
"Pana cand nu vom scapa de anumite metehne, ca natie vom ramane la stadiul actual, gandire ingusta la un nivel foarte scazut." Octavian Paler


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Adi Curtean wrote:
Gadalean Daniel wrote:
29_zps64df4408.jpg
o amintire de povestit nepoților și urmașilor lor!
Place dl Curtean.... ;)
Vezi mai Daniele ai dat dovada si tu de romanism gete-beget, invata sa gandesti la un alt nivel si apoi sa pui intrebari.
PS:Pentru oameni inteligenti:
"Pana cand nu vom scapa de anumite metehne, ca natie vom ramane la stadiul actual, gandire ingusta la un nivel foarte scazut." Octavian Paler
La ce va referiti mai exact dl Adi Curtean..?
Prin raspunsurile intrebarilor pe care le pun pot sa-mi schimb anumite impresii. nu credeti ca prin intrebari se poate ajunge sa gandesti la un alt nivel :?:
daca doriti sa raspundeti bine...daca nu...nu
tot respectul pt Octavian Paler


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

DSC_0808.jpg
o poza din ringul central, din păcate arbitra a preferat rasele mai mititele. :)
sper sa mai găsesc altele mai bune...ca fotograful nostra de la club a fost dus la birt! :)


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1880
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Pentru o imagine cât mai completă a mioriticilor înscrişi la expoziţie, se pot vedea mai jos date scanate cu cei care au prins catalogul Campionatului European.

Image

Image

Image

Felicitări celor care s-au prezentat la Paradă şi cu Mioritici neparticipanţi la EuroDog Show :P


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 517
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

frumos .. cred ca a fost o experienta bine meritata ... felicitari participantilor la EDSB dar mai ales premiantilor .. ma bucur domnule Oliviu ca cineva din zona noastra adica dvs a-ti reusit sa luati si premiu .. ma refer la mioritic :D


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1880
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mihaitza wrote:frumos .. cred ca a fost o experienta bine meritata ... felicitari participantilor la EDSB dar mai ales premiantilor .. ma bucur domnule Oliviu ca cineva din zona noastra adica dvs a-ti reusit sa luati si premiu .. ma refer la mioritic :D
D-le Mihai îţi fi bihorean de-al meu ? Bine aţi venit pe forum. Puteţi să vă prezentaţi mioriticii aici viewforum.php?f=36 din ce zonă vă trageţi ?


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 517
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

;)) .. ee jumate is bihorean jumate salajean ... sunt din salaj .. chiar la granita cu bihorul .. de langa porti .. dar eu ziceam asa pt ca in salaj nu st sa fie cnv care sa se ocupe cu mioritic .. si bihorul e aproape .. :P


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Ai si tu dreptate in felul tau Daniele, ma bucur pentru cei care s-au simtit bine. Sti foarte bine ca am scris aici pe forum acum 3 saptamani care era pronosticul meu si s-a adeverit. Sincer atat de mult mi-as fi dorit sa ma fi inselat.
De ce sa vin alta data, sa mi se rada in fata si sa fiu umilit, poate unora le place mie personal NU.
Sti tu vorba aia "mandria si prostia fac casa buna".
Tot aud sa fim mandrii ca suntem romani si (completez eu) mandria sa-ti fie calcata in picioare. Cum poti fi mandru cand se stia dinainte cine trebuie sa castige, eu cred ca mai corect s-ar spune : "sa fi mandru ca esti roman las fara demnitate si verticalitate". Din pacate romanii au devenit o natie de: parveniti, profitori si lingai.
PS: voi mai participa cand lucrurile nu vor mai sta asa cum le-am spus mai sus(din pacate nu stiu daca voi mai apuca)[/quote]

La EDS am vazut si eu primadata si alti caini live..si aratau foarte bine din punct de vedere estetic.
La un asemenea eveniment dl Curtean, se puncteaza frumusetea si spectacolul nu ce transmite cainele !
Despre Bucur, sa vorbit multe..dar a demonstrat inca o data ca merita sa fie pe podium prin prezenta sa diplomatica in ring alaturi de hendler si ofera participantilor un show pe cinste.
Ce se poate face pe viitor, din puncul meu de vedere monte cit mai inspirate si participarea in expoziti,dar asa se poate observa evolutia produsilor....

Mândru ca is Roman

Image


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

ImageImageImageImageImageImageImage
Cinste lor, merita din plin admirație și respect, celor care s-au aflat pe podium.


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1880
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Uite că au început să apară şi pozele :D
Foarte multă lume m-a întrebat de ce nu s-au dat cupe, medalii şi alte premii simbolice ocupanţilor locurilor 1, 2, 3 la ringul unde s-a arbitrat rasa. Mulţi dintre participanţi au plecat acasă uşor dezamăgiţi că nu aveau ceva palpabil, care să le certifice victoria;
Cei care au mai participat la competiţii de acest nivel ar putea spune cum s-a întâmplat la alte Campionate.
Totuşi, oricât de sărăcăcioasă ar fi visteria tot ar fi trebuit să se fi găsit ceva să poţi să-i oferi omului din Puerto Rico ceva simbolic din România.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Adi Curtean
Posts: 62
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:05 pm

Gadalean Daniel wrote:
Adi Curtean wrote:
Gadalean Daniel wrote:
29_zps64df4408.jpg
o amintire de povestit nepoților și urmașilor lor!
Place dl Curtean.... ;)
Vezi mai Daniele ai dat dovada si tu de romanism gete-beget, invata sa gandesti la un alt nivel si apoi sa pui intrebari.
PS:Pentru oameni inteligenti:
"Pana cand nu vom scapa de anumite metehne, ca natie vom ramane la stadiul actual, gandire ingusta la un nivel foarte scazut." Octavian Paler
La ce va referiti mai exact dl Adi Curtean..?
Prin raspunsurile intrebarilor pe care le pun pot sa-mi schimb anumite impresii. nu credeti ca prin intrebari se poate ajunge sa gandesti la un alt nivel :?:
daca doriti sa raspundeti bine...daca nu...nu
tot respectul pt Octavian Paler
Cand vei cititi, documenta singur, si vei fi capabil sa inveti din cea ce ai citit, vei avea capabilitatea sa iti formezi propriile tale idei, pareri, si nimeni nu va trebui sa iti raspunda.
PS. Mama prostilor este intotdeauna gravida. :lol:


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=S6ocgo4v7kA[/youtube]

colaj realizat de Club, o atmosfera plăcuta și realizata după cum se vede și de parada raselor românești.
"felicitări tuturor care a dat dovada patriotism și au fost prezenți la parada!


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1880
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:



„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Datele din catalogul expozitional de la eds cred ca nu sunt complete.. au fost prezenti in ring si alti caini care nu sunt trecuti, :?: cine ma poate lamuri la clasa intermediara cu tudor a fost si iordan si nu e in catalog asa se vede..


Post Reply

Return to “În Ilfov”