European Dog Show - București 2012

User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

D-le Gădălean, e posibil să mai apară erori în cataloage. Am observat şi eu destule.

Ciobăneşti Mioritici în culise
part 1
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=GwZGKknIas0[/youtube]

part 2
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=vy71ltazYNQ[/youtube]


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

femele junioare la eds.. Felicitari !
ce ziceti dl Curtean :?:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=Jun-xvPxrq8[/youtube]


User avatar
Denyssuka
Posts: 26
Joined: Fri Oct 26, 2012 10:17 am
Location: Drobeta turnu severin
Contact:

Imi place femela a 3-a...haioasa rau :lol: dar si frumoasa :)


Invata sa ai mereu un zambet ascuns in inima.
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Denyssuka wrote:Imi place femela a 3-a...haioasa rau :lol: dar si frumoasa :)
Femeluta care ti-a atras atentia se numeste Ambra :) Eu atunci am vazut-o prima data si mi-a placut foarte tare temperamentul ei. Ne-am pupat maxim dupa arbitraje, dar am vazut-o si facand ceea ce stie mioriticul sa faca mai bine: paza. Sper s-o mai revad si cu alte ocazii, e o femela care imi place mult. :)

Bine.. partea cu "ce stie mioriticul sa faca mai bine" e cam discutabila in ultima perioada :mrgreen:


Image
User avatar
Denyssuka
Posts: 26
Joined: Fri Oct 26, 2012 10:17 am
Location: Drobeta turnu severin
Contact:

lilith wrote:
Denyssuka wrote:Imi place femela a 3-a...haioasa rau :lol: dar si frumoasa :)
Femeluta care ti-a atras atentia se numeste Ambra :) Eu atunci am vazut-o prima data si mi-a placut foarte tare temperamentul ei. Ne-am pupat maxim dupa arbitraje, dar am vazut-o si facand ceea ce stie mioriticul sa faca mai bine: paza. Sper s-o mai revad si cu alte ocazii, e o femela care imi place mult. :)

Bine.. partea cu "ce stie mioriticul sa faca mai bine" e cam discutabila in ultima perioada :mrgreen:
Ai mai multe poze cu ea? :) Este suuuperba.


Invata sa ai mereu un zambet ascuns in inima.
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Am cateva:
Image

Image

Image

Image

:mrgreen: :mrgreen:


Image
User avatar
Denyssuka
Posts: 26
Joined: Fri Oct 26, 2012 10:17 am
Location: Drobeta turnu severin
Contact:

Ce frumoasa femela....ce noroc are propietarul si tu, ca ai pupat-o :) ..eu nu am altceva de facut decat sa pup monitorul :lol:


Invata sa ai mereu un zambet ascuns in inima.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Rezultatele oficiale ale Campionatului European de la Bucureşti - Ciobănesc Românesc Mioritic

Romanian Mioritic Shepherd Dog (349)
Judge: Anca Giura -
BOB
BUCUR DE CURTEA VECHE (Breeder Nicolae Cirmaci, Romania, Romania Owner Ana Maria Sima Osmont, Bucharest, Romania)

male CACIB
BUCUR DE CURTEA VECHE (Breeder Nicolae Cirmaci, Romania, Romania Owner Ana Maria Sima Osmont, Bucharest, Romania)

female CACIB
GUARDIAN ANGEL APUSENI (Breeder Diana Simutiu & Sorin Simutiu, Romania Owner Diana Simutiu & Sorin Simutiu, Arad, Romania)

BOB VETERAN
CODRUTA (Breeder Valentin Georgescu, Romania Owner Diana Simutiu & Sorin Simutiu, Arad, Romania)

BOB JUNIOR
JINGLE IN THE RAIN APUSENI (Breeder Diana Simutiu & Sorin Simutiu, Romania Owner Iulian Bercea, Breaza, Romania)

BOB PUPPY
BRUMA DIN ZESTREA STANELOR (Breeder Secara Oliviu Florian, Bihor Oradea, Romania Owner Daniel Gadalean, Bontida, Romania)

BOB BABY
LUNA DE GOTCA (Breeder Contantin Gotca, Romania Owner Contantin Gotca, Brasov, Romania)

BEST ROMANIAN BREED
1 Romanian Mioritic Shepherd Dog (349) BUCUR DE CURTEA VECHE Breeder Nicolae Cirmaci, Romania, Romania Owner Ana Maria Sima Osmont, Bucharest, Romania

BEST BABY OF THE DAY
3 Romanian Mioritic Shepherd Dog (349) LUNA DE GOTCA Breeder Contantin Gotca, Romania Owner Contantin Gotca, Brasov, Romania

JUNIOR FCI 1
3 Romanian Mioritic Shepherd Dog (349) JINGLE IN THE RAIN APUSENI Breeder Diana Simutiu & Sorin Simutiu, Romania Owner Iulian Bercea, Breaza, Romania

BRACE COMPETITION
1 Romanian Mioritic Shepherd Dog (349) DAC DE PONT EUXIN & CIULEANDRA DE PONT EUXIN Breeder Mihail Musat, Romania Owner Cristina Luca&Mihail Musat


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Astoria din Zestrea Stânelor la Europene :P
- o foto pe care am vazut-o recent

Image
(8.5 luni)


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Post Reply

Return to “În Ilfov”