Expo ORADEA 2xCACIB & 2xCAC octombrie 2021

Post Reply
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Asociația Chinologică Metropolitană Oradea vă invită să participați la expozițiile din data de:
23 și 24 octombrie 2021


-expozițiile se desfășoară în Cetatea medievală Oradea - există umbră, ringuri mari și aerisite cu gazon și suprafață cât se poate de plană!


Image


Termenul limită de înscriere: 11.10.2021


Taxa de înscriere
Plata prin transfer bancar:
Asociaţia Chinologică Metropolitană Oradea
CUI 29874173

Banca Transilvania Oradea
SWIFT/BIC: BTRL RO21 BH1

IBAN (RON): RO 40 BTRL 0050 1205 H420 55XX

TAXELE PT ÎNSCRIEREA UNUI CÂINE ÎNCĂ NU AU FOST PUBLICATE !!!
Orice noutate în acest sens va fi comunicată în timp util.

Programul Expoziției
Ora 7-8.30 Accesul câinilor și controlul sanitar veterinar
Ora 09.00 Deschiderea oficială a expoziției


Mai multe detalii pe site-ul asociației: achm-oradea.ro

C.A.C.I.B. & C.A.C. ORADEA 23.10 - 24.10.2021

Formularul de înscriere online îl găsiți pe site sau urmați direct linkul acesta:
http://www.achm-oradea.ro/expo/index.ph ... tryform/ro

Termenul limită de înscriere: 11.10.2021

Succes !

Locul desfășurării: Cetatea Oradea - schemă

Image

Image

Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 516
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Stiti ceva noutăți ? Se tine sau nu?


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mihaita Zdrite wrote: Tue Oct 05, 2021 5:41 pm Stiti ceva noutăți ? Se tine sau nu?
Deocamdată lucrurile sunt bune. Teoretic se ține . Însă Probabil accesul va fi permis doar celor care au schema de vaccinare anticovid completa sau sunt testați pt coronaviroza umană .
Noutăți au apărut chiar recent.
Tarifele și formularul de înscriere.


Screenshot_20211005_211321.jpg


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Ciprian Pandrea
Posts: 698
Joined: Fri Oct 30, 2020 5:46 pm
Location: Târgoviște

De ce taxele în ziua expoziției se majorează cu 50%?


User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 516
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Multumim! Eu cu cainii mei de 1 an in care categorie intru ...adică ka care rubrica din cele 3 ...Multumesc 😁


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Ciprian Pandrea wrote: Tue Oct 05, 2021 9:48 pm De ce taxele în ziua expoziției se majorează cu 50%?
Fiindcă participanții sunt încurajați sa plătească taxele anterior desfășurării expoziției, asta pt ca organizatorul să se poată baza pe un buget consistent pt a reuși din timp o bună organizare. Întârziatii sunt taxați suplimentar. Cu siguranță vor fi mai atenți data viitoare la termenul limita pt plata taxelor expoziționale. Cu alte cuvinte li se dă șansa celor care nu au achitat la timp să participe totuși la expo, dar cu penalizări de +50%.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mihaita Zdrite wrote: Tue Oct 05, 2021 10:05 pm Multumim! Eu cu cainii mei de 1 an in care categorie intru ...adică ka care rubrica din cele 3 ...Multumesc 😁
În funcție de vârstă câinilor, în funcție de numărul de expoziții la care vrei sa participi și în funcție de câți câini duci tu la expoziție, te poți încadra în una dintre cele 3 situații expuse în tabel.
În weekendul de la Oradea au loc 4 expoziții. Doua expoziții de tip CAC și doua expo CACIB.
RECOMANDAREA mea e să participați la toate cele 4 expoziții, sigur costurile cresc însă dacă Ciobăneștii voștri sunt în forma bună aceștia pot obține unele titluri care ii califica pt a dobândi titluri de campioni conform regulamentului.

La CAC participa toti cainii de rasa fara pedigree si cainii de rasa cu pedigree eliberat de catre ACHR - COR (daca sunt nascuti in Romania) fie ca este pedigree tip A, B sau C, selectia in ring se face pe criteriu fenotipic. Titlurile CACIB sunt omologate doar pentru cainii cu pedigree tip A (adica recunoscute si trebuincioase eliberarii diplomelor de campion). Pentru cei cu pedigree tip B sau C, indiferent de titlurile dobindite, reprezinta palmaresul expozitional, se trec in pedigreele puilor dar nu se pot elibera diplomele de Campion (nici de Juniori macar). De aceea este foarte important sa fiti extrem de atenti la acordarea titlului CACIB si mai ales REZ CACIB, Daca cel ce a luat titlul CACIB este deja CAMPION INTERNATIONAL DE FRUMUSETE sau nu are pedigree FCI tip A, atunci confirmarea valorii intriseci a acestui titlu ii revine cainelui ce a fost desemnat REZ CACIB.

Arbitri invitați și repartiția lor în funcție de rasele sau de cele 10 grupe canine pe care le au în competențe

program_2021.jpg
Carpatinul și Mioriticul sunt câini de Grupa 1.
Spune-mi te rog Mihai din tabel, care sunt cei 4 arbitri care arbitrează Carpatinul și Mioriticul în weekendul expozițional de la Oradea ?


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 516
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Da ...Petru, Marginean, Marian și Firic😁


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mihaita Zdrite wrote: Wed Oct 06, 2021 9:33 pm Da ...Petru, Marginean, Marian și Firic😁
Corect !!!


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
George Prodan
Posts: 84
Joined: Tue Oct 20, 2020 7:50 am
Location: Oradea
Contact:

Buna ziua!

Am aflat azi ca expoziția se va muta in localitatea Sacuieni Bihor, datorită ratei de infectare mare in Oradea.


O zi bună!


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

George Prodan wrote: Mon Oct 11, 2021 9:45 am Buna ziua!

Am aflat azi ca expoziția se va muta in localitatea Sacuieni Bihor, datorită ratei de infectare mare in Oradea.


O zi bună!
Vă mulțumim pentru informațiile de actualitate. Mult succes celor cu Ciobănești Românești!


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Înscrierile pentru expoziţie s-au încheiat. Mult succes !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 516
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Multumim💪 bafta tuturor!


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
Fășie Dorian
Posts: 111
Joined: Tue Jun 02, 2020 11:29 am

Of of...

Screenshot_20211015-225726_Chrome.jpg


Post Reply

Return to “În Bihor”