Expo Pastorala Rucar 14sep13

Post Reply
User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

Superbe exemplare. felicitari castigatorilor dar ce tip de concurs este acesta de se numeste Pastorala? aau fost si animele vaci si oi :?:


GospodariaTYM
Posts: 143
Joined: Mon Jul 08, 2013 1:42 pm

Buna ziua,
Zona Rucar este cunoscuta atat pentru partea muntoasa, dar si pentru crescatorii de ovine si bovine din zona. Expozitia pastorala este organizata de primaria Rucar, dureaza 2 zile (prima zi - rucarenii (si nu numai) i-si expun cainii din curti, in a doua zi sunt expuse celelalte animale). Nu este o expozitie de palmares, mai mult este un eveniment devenit traditie.


GospodariaTYM
Posts: 143
Joined: Mon Jul 08, 2013 1:42 pm

Alte imagini de la Expo Pastorala Rucar
expo pastorala Rucar16.jpg
expo pastorala Rucar17.jpg
expo pastorala Rucar15.jpg
expo pastorala Rucar2.jpg
expo pastorala Rucar4.jpg


GospodariaTYM
Posts: 143
Joined: Mon Jul 08, 2013 1:42 pm

Mioritici la arnitraj - masculi
expo pastorala Rucar10.jpg
expo pastorala Rucar11.jpg
expo pastorala Rucar21.jpg


GospodariaTYM
Posts: 143
Joined: Mon Jul 08, 2013 1:42 pm

Carpatini la Rucar
expo pastorala Rucar13.jpg
expo pastorala Rucar18.jpg
expo pastorala Rucar19.jpg
expo pastorala Rucar22.jpg
expo pastorala Rucar23.jpg


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Superbe fotografiile ! Mulțumim pt. noutățile din centrul țării !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
GospodariaTYM
Posts: 143
Joined: Mon Jul 08, 2013 1:42 pm

Urmeaza Sambata 21.sept expozitie - la CampuLung - Arges. O sa revin cu poze de acolo


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

GospodariaTYM wrote:Urmeaza Sambata 21.sept expozitie - la CampuLung - Arges. O sa revin cu poze de acolo
Se ține expoziția ? Am auzit că sunt destul de puțini participanți și nu știu dacă se va ține... sau poate e doar un zvon...


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
GospodariaTYM
Posts: 143
Joined: Mon Jul 08, 2013 1:42 pm

Buna ziua,

Nu stiu ce sa spun, si eu am auzit acest zvon, insa stiu oameni care si-au inscris caini. Probabil o sa se anunte ceva oficial.


GospodariaTYM
Posts: 143
Joined: Mon Jul 08, 2013 1:42 pm

Din ultimele informatii rezulta ca o sa aibe loc expozitia de sambata de la C Lung/arges


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

GospodariaTYM wrote:Din ultimele informatii rezulta ca o sa aibe loc expozitia de sambata de la C Lung/arges
Prea bine. Succes celor care fac efortul sa scoata ciobanestii in expozitie. Ca tot ati deschis discutia despre arbitraje pe un alt topic... cine arbitreaza la Campulung ? va asteptam cu poze si cu filmulete.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Post Reply

Return to “În Argeș”