Cezar- canisa Azuga

Urmărirea și prezentarea evoluției și a performanțelor fiecărui exemplar
Post Reply
User avatar
RalucaElena
Posts: 21
Joined: Sat Jan 22, 2022 10:02 pm

Cavalerul ăsta a apărut brusc, adus de soțul meu, fără sa spună cuiva. S-a documentat el și a adus un pufuleț acasă. Și ce mai pufuleț..
De atunci e răsfățatul casei.
La 4 ani ma mândresc pentru ca este excepțional. Echilibrat, calm, docil. Adoră copiii casei, temperamentul fata de alți caini, indiferent ca sunt masculii sau femele este super, atâta timp cât aceștia nu sunt dominanți. Pentru el existam doar noi, stăpânii. În curte mai au voie sa intre 2-3 persoane tot din familie și cam asta e lista, ca altcineva nu poate intra.
Sunt mandra de el.


Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mă bucur foarte mult Elena că ai scris câteva rânduri despre Mioriticul tău. Pare a fi cățelul ideal pentru voi, un paznic desăvârșit, dar foarte iubitor și atent cu familia !
Sunt curios dacă Cezar provine din mioriticii d-lui Emil Pănescu (Pif) din Azuga ?!



„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
RalucaElena
Posts: 21
Joined: Sat Jan 22, 2022 10:02 pm

Da, exact.


Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

RalucaElena wrote: Mon Jun 27, 2022 7:05 am Da, exact.
De-ai ști ce rău îmi pare că l-ai castrat... Nu știu unde au dispărut toți mioriticii de la dl Pănescu, fie-i țărâna ușoară. :(
Hai cu câteva imagini cu Cezar sa-l vedem în evoluție, chiar de când era pui.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
RalucaElena
Posts: 21
Joined: Sat Jan 22, 2022 10:02 pm

L-am castrat pentru ca nu avem timp de umblat după monte șamd și pentru ca era agitat în perioada în care simțea fete în călduri. Nu mai am poze cu el de când era micuț.. Au fost într-un telefon pe care l-am pierdut 🥺
Attachments
Cezar și Silva
Cezar și Silva
❤️
❤️


Ochii animalelor au puterea de a vorbi o limbă minunată.
Post Reply

Return to “Mioriticul meu”