Fulger din Zestrea Stânelor

Urmărirea și prezentarea evoluției și a performanțelor fiecărui exemplar
User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

Poze :D :P
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Primesc si eu ceva :?: :?:
Image
Image


User avatar
ursu carpatin
Posts: 65
Joined: Thu Mar 12, 2015 11:13 am

E frumos de tot. Să vă bucuraţi de el! :P


User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

ursu carpatin wrote:E frumos de tot. Să vă bucuraţi de el! :P
Multumim!


User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

Buna revin cu doar 2 poze momentan,cand se incarca bateria la telefon mai punem si altele... :D :D

Pentru ca tot este cald mai facem ceva imbunatatiri la tarcul lui Ursu....Pentru a nu se mai murdari asa tare punem pamant cu iarba :mrgreen: :mrgreen:
Image
Image
Maine revenim cu alte poze


User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Cred ca o sa se murdareasca mai tare cu pamant si iarba. mai ales ca o sa tot patruleze pe o suprafata mica, dar este de apreciat efortul depus pentru bunastarea cainelui.


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

raul wrote:Cred ca o sa se murdareasca mai tare cu pamant si iarba. mai ales ca o sa tot patruleze pe o suprafata mica, dar este de apreciat efortul depus pentru bunastarea cainelui.
Multumim pt aprecieri.Daca nu se indeseste iarba din tarc,vom insira niste seminte de gazon japonez.Cainele nu este tot timpul inchis in tarc,este lasat si liber.Si in curte vrem sa punem gazon.Este mult mai bine gazonul fata de nisip si pietris.Este durere cand ploua si el sta culcat pe nisipul din curte :cry: :cry:Cu parere de rau dar trebuie sa-l tundem,nu mai reusesc sa-i descalcesc blana :cry: -vine caldura si nu mai este pericolul sa raceasca :lol: :lol:


User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

Bia79 wrote:
raul wrote:Cred ca o sa se murdareasca mai tare cu pamant si iarba. mai ales ca o sa tot patruleze pe o suprafata mica, dar este de apreciat efortul depus pentru bunastarea cainelui.
Multumim pt aprecieri.Daca nu se indeseste iarba din tarc,vom insira niste seminte de gazon japonez.Cainele nu este tot timpul inchis in tarc,este lasat si liber.Si in curte vrem sa punem gazon.Este mult mai bine gazonul fata de nisip si pietris.Este durere cand ploua si el sta culcat pe nisipul din curte :cry: :cry:Cu parere de rau dar trebuie sa-l tundem,nu mai reusesc sa-i descalcesc blana :cry: -vine caldura si nu mai este pericolul sa raceasca :lol: :lol:
Nu e prea bine sa-i puneti in tarc gazon.. se va murdari si mai rau si iarba se va ofeli in cateva saptamani. mai bine luati inapoi gazonul din tarc si-l puneti in curte.. cea mai buna varianta asta e.


User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

Cristian wrote:
Bia79 wrote:
raul wrote:Cred ca o sa se murdareasca mai tare cu pamant si iarba. mai ales ca o sa tot patruleze pe o suprafata mica, dar este de apreciat efortul depus pentru bunastarea cainelui.
Multumim pt aprecieri.Daca nu se indeseste iarba din tarc,vom insira niste seminte de gazon japonez.Cainele nu este tot timpul inchis in tarc,este lasat si liber.Si in curte vrem sa punem gazon.Este mult mai bine gazonul fata de nisip si pietris.Este durere cand ploua si el sta culcat pe nisipul din curte :cry: :cry:Cu parere de rau dar trebuie sa-l tundem,nu mai reusesc sa-i descalcesc blana :cry: -vine caldura si nu mai este pericolul sa raceasca :lol: :lol:
Nu e prea bine sa-i puneti in tarc gazon.. se va murdari si mai rau si iarba se va ofeli in cateva saptamani. mai bine luati inapoi gazonul din tarc si-l puneti in curte.. cea mai buna varianta asta e.
Ce putem pune in tarc atunci?Nu vrem a cimenta ca nu este foarte bine pentru picioare,oase...Vom mai vedea cum decurge iarba in tarc.Greu de gasit varianta buna :cry: :cry:


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Poti pune pavele din alea de se pun in parcurile de copii. Sunt cauciucate cred, dar nici foarte moi, nici foarte tari. Se spala usor cu furtunul.
Ce frumos a crescut Fulgerica si ce bine seamana cu tata-su! :))


Image
User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

lilith wrote:Poti pune pavele din alea de se pun in parcurile de copii. Sunt cauciucate cred, dar nici foarte moi, nici foarte tari. Se spala usor cu furtunul.
Ce frumos a crescut Fulgerica si ce bine seamana cu tata-su! :))
Multumesc frumos!


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Cu drag! Dar sa stii ca nu te iert ca vii asa rar pe la noi sa ni-l mai arati pe Fulgerica. :P


Image
User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

Revin cu poze :P :P

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

O sa pun si un filmulet dar se incarca ff greu.. :cry: :cry:


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Ce frumos se joaca cu baietelul!! Of, ca abia astept sa vina si miorelul nostru acasa, sa aiba si baietelul meu partener de joaca si nazdravanii, sa mergem impreuna prin padure sa alerge in voie... Superbe imagini, Bia, mi-ai luminat ziua!! :)


Image
User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

wrote:Ce frumos se joaca cu baietelul!! Of, ca abia astept sa vina si miorelul nostru acasa, sa aiba si baietelul meu partener de joaca si nazdravanii, sa mergem impreuna prin padure sa alerge in voie... Superbe imagini, Bia, mi-ai luminat ziua!! :)
Cu drag!!! Intradevar se joaca frumos cu copiii;cu mine este f dur-ma inghesuie in colt si se urca pe mine ca stie ca se poate juca mai dur cu adultii.Cand mergem la tara,se aseaza langa gardul tacului si sta sa il mangaie copii(nu il eliberam imediat ca la ce entuziasm are darama tot) si cand se mai calmeaza ii dam liber la joaca.Sunt isteti-acum din greseala se mai tamponeaza cu copilul cel mic.Baiatul cel mare este mai autoritar cu Fulger(Ursu) dar si el il iubeste enorm,dar se impune mai bine in fata cainelui ca mine si baiatul cel mic.Cu noi magarila face cam ce vrea-asta pana la o anumita limita... :mrgreen: :mrgreen: Mult noroc cu viitorul puiut, lilith! :lol:


Post Reply

Return to “Mioriticul meu”