Re: Mioritic Art

cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Buna ziua,
am sa rog adminul sa stearga postarea mea si pozele de aici [ https://www.mioriticul.ro/forum/viewtopi ... =10&t=4164 ] intrucat nu corespund scopului pentru care au fost ele postate initial in alt topic.In mod normal dat fiind situatia legala si morala ar fi trebuit sa fiu consultat inainte de a se lua o astfel de masura care lezeaza dreptul meu de proprietate asupra acestei lucrari
Am dreptul legal de proprietate asupra acestor imagini si in baza lui solicit sa fie repuse in topicul initial deschis de mine sau sa fie complet inlaturate de la acest topic si de pe acest site!
Am trimis si pe privat aceasta cerere si invederez proprietarului legal al acestui site pe aceasta cale solicitarea de rezolvare a cererii mele in maxim 24 de ore.
Cezar Osiceanu
Last edited by Oliviu Secara on Thu Sep 17, 2015 3:43 pm, edited 2 times in total.
Reason: am sa rog adminul sa stearga postarea mea si pozele de aici https://www.mioriticul.ro/forum/viewtopic.php?f=10&t=4164


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Buna ziua stimate domn,
regulile si uzantele acestui site nu pot veni in contradictie cu dreptul de proprietate asupra imaginilor postate de mine.
In baza legii cu privire la protectia dreptului de proprietate va solicit sa stergeti in maxim 24 de ore de la primirea prezentului mesaj atat postarea mea cat si fotografiile reprezentand gravura maestrului Marcel Chirnoaga, opera de arta aflata in proprietatea mea exclusiva.
In mod normal astfel de decizie de modificare a locatiei postarii si imaginilor trebuia sa fie adusa la cunostiinta mea mai intai si dupa ce imi dadeam acordul expres sa le mutati.
Va rog sa luati aceste masuri de urgenta
Cu stima
Cezar Osiceanu


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Domnule Secara dvstra considerati corecta pozitia dvstra in raport cu solicitarea mea facuta legal ?
Multumesc!
Cezar Osiceanu


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

cezar osiceanu wrote:Domnule Secara dvstra considerati corecta pozitia dvstra in raport cu solicitarea mea facuta legal ?
Multumesc!
Cezar Osiceanu
Buna ziua stimate domn,
regulile si uzantele acestui site nu pot veni in contradictie cu dreptul de proprietate asupra imaginilor postate de mine.
In baza legii cu privire la protectia dreptului de proprietate va solicit sa stergeti in maxim 24 de ore de la primirea prezentului mesaj atat postarea mea cat si fotografiile reprezentand gravura maestrului Marcel Chirnoaga, opera de arta aflata in proprietatea mea exclusiva.
In mod normal astfel de decizie de modificare a locatiei postarii si imaginilor trebuia sa fie adusa la cunostiinta mea mai intai si dupa ce imi dadeam acordul expres sa le mutati.
Va rog sa luati aceste masuri de urgenta
Cu stima
Cezar Dan Osiceanu​
viewtopic.php?f=10&t=4164


User avatar
Administrator
Posts: 69
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:43 am
Location: Bihor, Oradea
Contact:

cezar osiceanu wrote:Buna ziua stimate domn,
regulile si uzantele acestui site nu pot veni in contradictie cu dreptul de proprietate asupra imaginilor postate de mine.
In baza legii cu privire la protectia dreptului de proprietate va solicit sa stergeti in maxim 24 de ore de la primirea prezentului mesaj atat postarea mea cat si fotografiile reprezentand gravura maestrului Marcel Chirnoaga, opera de arta aflata in proprietatea mea exclusiva.
In mod normal astfel de decizie de modificare a locatiei postarii si imaginilor trebuia sa fie adusa la cunostiinta mea mai intai si dupa ce imi dadeam acordul expres sa le mutati.
Va rog sa luati aceste masuri de urgenta
Cu stima
Cezar Osiceanu
1.
Observ că insistați...
Stimate d-le Osiceanu, așa cum vi s-a mai spus, exista deja un topic deschis cu această temă(Promovarea prin arta a mioriticului) în secțiunea PROMOVAREA CIOBĂNESCULUI ROMÂNESC ‹ Promovare Ciobănesc Românesc Mioritic (link secțiune viewforum.php?f=10 )!
Topicul se numește ”Mioritic Art” și poate fi accesat urmând linkul următor: viewtopic.php?f=10&t=4164

Acest topic(Promovarea prin arta a mioriticului) a fost absorbit de topicul inițial(Mioritic Art) dedicat promovării mioriticului prin diverse forme de artă.

Conform regulamentului forumului nu este permisa existenta a mai multor topicuri(subiecte) pe aceeiași temă.

Pentru o mai buna utilizare a forumului si pentru a nu fi create neplăceri vă rog să lecturați regulamentul forumului viewtopic.php?f=31&t=13
Probabil îl cinstiți în mod deosebit pe artistul care a creat lucrarea, și vă respect pt asta, dar în acest loc actorul principal este Mioriticul. Exista bineînțeles spații virtuale dedicate artiștilor.

2. Deși nu era obligația Administratorului sau Moderatorilor prin bunăvoința acestora, ați fost înștiințat din timp referitor la intenția administrației de a reloca subiectul deschis de dvs. într-un loc deja existent, care propunea exact aceeiași temă.
Verificați vă rog data și ora la care s-a înfăptuit acest lucru și veți constata că s-a realizat chiar cu câteva ore bune înainte de a posta dvs. imaginile cu gravura artistului chiar la topicul cu pricina.

Image

3.
cezar osiceanu wrote:In mod normal astfel de decizie de modificare a locatiei postarii si imaginilor trebuia sa fie adusa la cunostiinta mea mai intai si dupa ce imi dadeam acordul expres sa le mutati.
Repet, în mod normal o astfel de decizie de modificare a locației postării și imaginilor NU trebuie să fie adusă în mod expres la cunoștința nimănui, întrucât organizarea și mentenanța subiectelor este responsabilitatea echipei de administrație și moderare a forumului. Totuși, prin bunăvoința Administratorului ați fost înștiințat - iată deci ce noroc extraordinar aveți de a beneficia de un tratament preferențial tocmai datorită faptului că se știe cu câta dificultate puteți colabora cu oameni din diverse domenii.
      • -> tot ca și tratament special puteți considera și faptul că vi se răspunde, că vi se aduc lămuriri suplimentare, la astfel de solicitări venite din partea dvs.
        -> suntem aici ca să vă ajutăm să înțelegeți cum stau lucrurile; deși cel mai simplu ar fi să fiți de bun simț și să evitați astfel de situații absurde, lecturând Regulamentul forumului viewtopic.php?f=31&t=13 și chiar vă așteptăm cu sugestii pe care le puteți face în secțiunea ‹ BIROUL TEHNIC-ADMINISTRATIV ‹ Sugestii : viewforum.php?f=35
Vă rog să remarcați că este total ineficient și indezirabil ca moderatorii să ceară permisiunea de a-și exercita îndatoririle de la utilizatori (useri care de cele mai multe ori NU sunt familiarizati cu forumurile sau cu normele valabile in spatiile virtuale sau pe scurt și pe înțelesul dvs. ”habarniști”), utilizatori care postează subiecte în locații nepotrivite, sau scriu în mod eronat în alte locații, deschid mai multe topicuri cu aceeași temă, sau adaugă poze și subiecte off topic fie din greșală, fie intenționat.

Ba mai mult, toate aceste lucruri sunt exprimate clar în Regulamentul de funcționare a forumului; dacă ați fi citit cu atenție probabil ați fi înțeles că ați comis o eroare din neatenție și nu ați fi făcut atâta vâlvă pentru nimic. Trebuie să admiteți că nu aveți dreptate în orice condiții, iar noi nu suntem aici să dansăm după bunul plac al cuiva.

4. Stimate domn, dreptul de proprietate al imaginilor reprezentând schițele, dacă îl aveți, nu se stinge o dată cu relocarea acestora.
Regulile și uzanțele acestui site nu vin în contradicție cu dreptul de proprietate al nimănui după cum bine reiese din Regulamentul forumului.

5. Vă rog să nu mai postați off topic !

6. Cererea unor astfel de lămuriri suplimentare este indicată a avea loc pe mesageria internă a forumului, întrucât nu prezintă interes pentru public având în vedere profilul Mioriticul.ro.

Cu deosebită considerație,
Echipa Mioriticul.ro


COWARDS - never start || THE WEAK - never finish || WINNERS - never quit
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

In atentia echipei mioriticul.ro
va solicit inca odata stergerea celor doua mesaje solicitate de mine si cu asta cred ca m-am exprimat destul de clar.
Dreptul de proprietate asupra imaginilor imi apartine in EXCLUSIVITATE si ca atare nu mai trebuie sa va dau in plus alte argumente.
Nesteregerea acelor imagini in cel mai scurt termen va atrage masurile legale ce se impun.
Cezar Osiceanu


User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

... zici ca sunteti niste copii Chiar am ras cu pofta de voi.. :lol: sunt doar niste imagini foarte frumoase cu mioritic.. ce e atat rautate... :?: Am inteles ceva ca ele nu-si ating scopul daca sunt puse la subiectul de la inceput :!: cum se poate :?: scopul lor e sa fie vazute si sunt foarte frumoase. superb realizate si nu ar trebui sterse parerea mea :!:


User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 517
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

da chiar sunt frumoase! domnu osiceanu vrea sa nu le vada absolut nimeni sa ramane doar ale dansului ..e ca si cum ar fi ceva foarte valoros ...autograful original a lui Eminescu gen ...sa stii cristi ca si eu am ras bine :))


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Dle Mihaitza daca taceati filozof ramaneati! ele sunt postate pe FB so distribuite oricum.
Problema este a nesimtirii, ca sa o spunem pe sleau, asta pentru ca este o nesimtire sa faci asemenea lucruri precum cele facute de catre dnul Secara and comp.
Eu le-am oferit cu draga inima dar operele de arta au alt circuit decat cel pe care cei mai sus pomeniti cred! La nivelul lor de cultura si educatie artistica merg astfel de magarii!
Era pana la urma un test ptr domnul Secara care se vaita pe aici pe undeva ca acum sunt cu dnul Iacob prieten si asta il deranja vadit pe el!
Testul de corectitudine cu care se tot lauda dnul Secara putem trage singuri concluzia ca l-a picat jalnic!
pana la urma se pare ca este adevarat ca dnul Secara a facut pui cu unii mioritici si i-a declarat pe alti caini, nu a inregistrat si declarant toate montele si fatarile, etc pentru ca daca la un asemenea caz se comporta atat de josnic la restul ce sa mai spunem!
Apropo de asa zisa corectitudine a dnului Secara legata de faptul ca aici mi s-a permis si mie sa postez, sa fim seriosi a fost doar marketing ptr atragerea de membrii si atat!
Daca analizam celelalte magarii asupra carora am atras atentia aici si modul cum au fost ele tratate ne lamurim repede cat de correct a fost dnul Secara !
Apropo de aceste gravure ele au mai fost prezentate public de mine pe alt cont de FB cu multi ani in urma!
Echipa pana la urma ptr modul de gradinita in care au tratat aceasta problema!
Asa am vazut caracterele lor!
Cezar Osiceanu

P.S. Dnule Mihatiza ati postat cumva pedigreeul cainelui dvstra sau este tot pe undeva prin echipa ?
Last edited by Oliviu Secara on Fri Sep 18, 2015 11:36 pm, edited 1 time in total.
Reason: AVERTISMENT - INCALCARI ALE REGULAMENTULUI


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1880
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Da, așa este am eșuat lamentabil. Credeți că că veți putea trece vreodată peste asta ? N-aș vrea să las în urmă traume, vă dați seama...


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Dle Osiceanu, cum puteti afirma ca aveti drepturi de autor asupra unor imagini care oricum se afla la liber pe internet? Cum e intreaga opera a distinsului artist, de altfel. Daca vine el personal sa ceara stergerea acestora, promit ca eu cu manuta mea sterg postarile. Pana una alta, nu puteti detine drepturi de autor asupra unor opere care nu sunt create de dumneavoastra. Mai studiati un pic legea drepturilor de autor, nu de alta, dar si dumneavoastra folositi fara consimtamantul meu anumite poze care imi apartin si asupra carora v-am atras atentia in repetate randuri.


Image
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

lilith wrote:Dle Osiceanu, cum puteti afirma ca aveti drepturi de autor asupra unor imagini care oricum se afla la liber pe internet? Cum e intreaga opera a distinsului artist, de altfel. Daca vine el personal sa ceara stergerea acestora, promit ca eu cu manuta mea sterg postarile. Pana una alta, nu puteti detine drepturi de autor asupra unor opere care nu sunt create de dumneavoastra. Mai studiati un pic legea drepturilor de autor, nu de alta, dar si dumneavoastra folositi fara consimtamantul meu anumite poze care imi apartin si asupra carora v-am atras atentia in repetate randuri.
Dra si dvstra daca taceati filozoafa ramaneati!
1. Legea dreptului de proprietate asupra obiectelor de arta este in discutie si nu a celor de autor cum incurcati dvstra borcanele!
2. pot fi gravuri similare , chiar sunt curios sa imi aratati si mie unde, dar cele incriminate in afara faptului ca imi apartin in totalitae sunt unele personalizate cu dedicatie pentru mine astfel incat ar fi bine sa mai studiati!


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Pana una alta, aveti in albume poze care imi apartin.


Image
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Pana una alta subiectul nu este acesta pe care il tot bagati aici ca sa uite lumea de tentativa de furt, ptr ca asta a fost pana la urma toata aceasta magarie duduie!
V-ati dat seama de prostiile insirate si incercati sa distrageti atentia de la subiect cu asemenea balarii!
Sunt curios unde se ascund cinstea si corectitudinea dnului secara, chestiuni despre care scria mai deunazi pe aici!!
Or fi plecat sa caute si ele vreun pedigree de canisa sau macar pe cel al lui Mihaitza?


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Care tentativa de furt? Va furati singur caciula, pentru ca pozele au fost postate de dumneavoastra. Nu apare nicaieri logo-ul forumului ca sa faceti aceasta afirmatie. Pozele va apartin in continuare, deci despre ce vorbim noi aici?


Image
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

lilith wrote:Care tentativa de furt? Va furati singur caciula, pentru ca pozele au fost postate de dumneavoastra. Nu apare nicaieri logo-ul forumului ca sa faceti aceasta afirmatie. Pozele va apartin in continuare, deci despre ce vorbim noi aici?
Iar bateti campii cu gratie!
1. Daca eu nu pot sterge de pe acest site postarile mele si echipa mioriticul.ro refuza sa stearga postarile ce contin acele imagini asta ce poate insemna altceva decat un furt ordinar in opinia dvstra?


User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

cezar osiceanu wrote: Apropo de asa zisa corectitudine a dnului Secara legata de faptul ca aici mi s-a permis si mie sa postez, sa fim seriosi a fost doar marketing ptr atragerea de membrii si atat!
Daca analizam celelalte magarii asupra carora am atras atentia aici si modul cum au fost ele tratate ne lamurim repede cat de correct a fost dnul Secara !
Domnule Osiceanu, chiar nu am vrut sa intervin la probleme legate de pozele unei opere de arta, care nu se incadreaza nici ca si reproducere, nici nu sunt folosite in alt scop decat cel de a exemplifica un subiect mult mai general, dar faptul ca sustineti ca ati fost primit pe forum doar pentru ca va considerati vedeta m-a facut sa rad. Toti visam sa aparem in Forbes '' standing next to Oprah and the Queen'' dar este dezamagitor sa credeti ca noi v-am citit si am dat reply la postari doar pentru ca au fost scrise de Cezar Osiceanu. Imi pare rau sa va spulber acuma visele, dar ati fost tratat la fel ca si restul muritorilor, ati fost criticat/sustinut doar pentru cunostintele si experienta fondata sau nu, in mioritici.

Dvs stiti mai bine ce a declansat acet comportamnet si repulsie fata de anumiti membri de pe forum, dar sincer ma asteptam la mai multa pedanta, judecata, profesionalism si de ce nu, dovada de cultura. Este doar o poza a unei lucrari de arta pana la urma, deci nu inteleg de ce se face atata zarva si sunt lansate atatea jigniri directionate catre membri acestui forum.

Iar daca credeti ca prezenta dvs atrage membri, cred ca va inselati putin. Va provoc sa faceti un pic de cercetare pe forumuri de specialitate si o sa vedeti parerea unui numar semnificativ de crescatori de ciobanesti romanesti ( oricum cred ca sunteti singurul care are un site dedicat antiosiceanu.*****) fata de realizarile dvs Chinologice.

Vreau sa se inteleaga ca nu este intentia mea sa jignesc pe nimeni, dar m-am simtit jignit de postarile anterioare, de cuvintele grele, adresele nejustate...etc. Toata aceasta harababura arata clar ce se intampla in chinologia Romaneasca....haos, dispute copilaresti, magarii din care doar mioriticii au cel mai mult de pierdut.

@Cezar Osiceanu eu chiar v-am sustinut argumentele si punctele de vedere pana acum, am crezut cu tarie ca postati toate aceste informatii din grija pentru Mioritic si nu din dorinta de a face putin Marketing personal.

Dezamagitor..........


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Domnule Raoul este evident ca Oradea aceasta a inceput sa fie un loc mai special pentru ciobanestii romanesti! A inceput cu mioriticii nanisti, a continuat cu romane de telenovela despre caini cu dar fara pedigree, cu pedigree de canisa, cu monte si fatari inregistrate pe alti caini,etc si vad se se continua cu dvstra!!
1. Sunt dezolat sa va comunic ca habar nu aveti despre ce este vorba! Pentru ca eu am pus problema dpdv legal si atat! Dreptul de proprietate este stabilit prin lege si reproducerea fara autorizatia artistului sau a proprietarului - cazul de fata este ILEGALA!
2. Problema este ca aici pe acest site NU a fost respectat dreptul de proprietate in general dar si in particular. Userul are dreptul legal si moral a cere sa ii fie sters un mesaj sau sa il poata sterge singur, atunci cand el considera ca trebuie sa faca asta! Refuzul echipei pompos intitulata de administrator arata ca sarmanii nu au nivelul de cultura necesar, din pacate, si ca ar fi cazul sa mai puna mana pe carte sau macar sa intrebe! Si se vede treaba ca nu stiti despre ce este vorba intrucat eu nu am jignit nici un membru al acestui forum ci am pus la punct doi administrator habarnavisti! oricum este evident ca speculatia lansata de dvstra este incorecta si arata ca vine si ea de la ... Oradea!!
3. Din nefericire ptr dvstra sunteti atat de nou in bransa ca sa zic asa incat habar nu aveti ca toate subiectele deschise de mine pe animale.ro animalutze.ro etc au avut cele mai mari ratinguri inca dinainte de a se naste acest site! Cum la momentul deschiderii siteului nu avea prea multe optiuni ptr a il face cunoscut dnul Secara s-a folosit si de mine ptr a il populariza stiind acest lucru. Se numeste marketing! Cum interesul meu este legat strict de ciobanestii romanesti am marsat la acest proiect dar din pacate observam cu totii atitudinea duplicitara a dnului Secara!
Eu NU ma consider absolut deloc vedeta desi teoretic dupa preceptele mass mediei pot fi considerat ca atare - sunt peste 800 de interviuri, articole, emisiuni, filme, etc in care apare numele meu cel putin. Este drept ca eu consider ca am realizat cel mai mult ptr aceste rase - le-am salvat mai intai de la disparitie, le-am omologat national si international, le-am facut cele mai frumoase expozitii si manifestari, Ie-am promovat in intreaga lume,etc dar asta bazandu-ma pe aceste activitati certe si dovedite nu pe povesti gen Oprah despre care spuneti dvstra! Este aici oare o nota de invidie mascata sub aceste rautati gratuite domnule Raoul?
4. Ca tot a venit vorba oare de ce va ascundeti in spatele unul nick in loc sa va folositi de numele real? Este asta o simpla dorinta de a va ascunde in anonimat hiperbola data de rezultatele dvstra din viata profesionala, politica, sportiva, artistica, chinologica, etc?
Nu de alta dar este chiar o performanta sa ai un site dedicat tie ca persoana dar care sa fie din start declarat impotriva ta si pe care sa se scrie, culmea, doar articole laudative la adresa ta asa dupa cum am vazut ca se intampla pe antiosiceanu!
In ceea ce priveste parerea unui numar semnificativ de crescatori de ciobanesti romanesti despre xare pomeneati dvstra, este evident ca lipsa dvstra de cunostiinte in domeniu face sa produca astfel de afirmatii ca a dvstra! Nu de alta dar sunt curios sa stiu cati dintre cei generic enumerate de dvstra au acte false, nule, gresite, au facut blaturi la arbitraje, au declarant si inregistrat monte si fatari pe alti caini decat cei reali, sunt crescatori adevarati dpdv chinologic - apropos dvstra stiti ce inseamna sa fi crescator dpdv chinologic?, etc. Nu de alta dar parca de ceva timp se duce o intreaga lupta chiar in ACHR si MCR ptr a se sterge falsurile facute de canisa de Runc prin inregistrarea lui Martin de Runc ca fiind produs propriu desi el a fost cumparat defapt de la Ovadiuc!
Tot aici as mai face o remarca si anume ca atunci cand interesul ptr rasa primeaza eu ofer oricui are nevoie orice informative sau ajutor. In trecut am lasat mereu orgoliile personale si am invitat permanent pe membrii si reprezentantii ACHR la toate manifestarile organizate, nu am facut niciodata distinctia la arbitraje intre membrii CNCCR si cei ai ACHR - spre deosebire de ACHR care au depunctat pe fata cainii si proprietarii veniti de la CNCCR, am organizat o intalnire chiar cu gruparea lui Gaspar - unde s-a stabilit de comun acord ceva si apoi Gaspar a facut ceea ce stia mai bine adica pe dos doar de dragul a fi si el sef undeva ! iar de curand am avut discutii pe tema Runc, Martin de Runc cu chiar dnul Sorin Iacob un adversar declarat al meu ( lucru ce se pare ca l-a deranjat vadit pe dnul Secara!!!)

In concluzie eu nu imi fac marketing personal pentru ca nu am de ce! Imi pun intradevar cainii - ati observant ca i-am oferit pana si amaratului de Albiter sansa de a fi macar proprietar de caine mioritic sansa pe care a ratat-o sarmanul din lipsa de educatie si respect fata de rasa, experienta, realizarile, etc la dispozitia oricui doreste intru binele acestor rase romanesti, nu am nimic impotriva omologarii de rase noi dar sa fie facuta corect nu precum prostiile gen corb, ma deranjeaza teribil minciuna promovata si aici pe site legata de rasa ciobanesc de Bucovina rasa care se numeste CIOBANESC SUD EST EUROPEAN in nomenclatorul FCI, a fost inregistrata de catre asociatiile din Serbia si Romania, si se sustine ca are originile din Serbia , Bulgaria si Nordul Bucovinei - Cum Bucovina este impartita intre Ucraina si Romania cam delicata problema nu?
Oricum nu v-am vazut pana acum postari legate de cazul acesta al pseudorasei corb, al minciunii nationale ciob de Bucovina, al falsurilor din pedigree, al cainilor campioni pe hartie gen Samio ERrik - mi se sufla din culise ca aveti ceva legatura cu subiectul asta dar nu ma bag pentru ca aveti un nick si nu numele adevarat astfel incat nu pot sa ma adresez unei umbre nu?
In rest astept sa va devoalati adevrata identitate ca orice om normal si sa discutam cu argumente nu cu "oradisme"!


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

cezar osiceanu wrote:Image

Image
IN ATENTIA PROPRIETARULUI ACESTUI FORUM
SUBSEMNATUL OSICEANU DAN CEZAR VA SOLICIT PE ACEASTA CALE SA STERGETI DE URGENTA ACESTE FOTOGRAFII PROPRIETATE A MEA, FOTOGRAFII CE REPREZINTA O OPERA DE ARTA AFLATA IN PROPRIETATEA MEA EXCLUSIVA.
SOLICITAREA MEA ESTE BAZATA PE LEGILE IN VIGOARE, LEGI CU PRIVIRE LA DREPTUL DE PROPRIETATE, DREPTUL DE PROPRIETATE INTELECTUALA, ETC
IN SITUATIA IN CARE NU VETI DA CURS ACESTEI CERERI MA VOI ADRESA ORGANELOR COMPETENTE.
PRECIZEZ CA AM STERS POZELE SURSA DE UNDE INITIAL LE-AM POSTAT, CONTUL DE FACEBOOK AL UTILIZATORULUI MIORITICUL RO DAR DVSTRA SAU ADMINISTRATORUL ACESTUI SITE LE-ATI REPOSTAT AICI IN NUMELE MEU DAR FARA A FI INFORMAT SI FARA A AVEA ACORDUL MEU. MAI MULT DECAT ATAT V-AM SOLICITAT IN SCRIS DE NENUMARATE ORI SA ELIMINATI ACESTE POZE FARA INSA A DA CURS ACESTEI SOLICITARI.


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

[quote="Oliviu Secara"]Da, așa este am eșuat lamentabil. Credeți că că veți putea trece vreodată peste asta ? N-aș vrea să las în urmă traume, vă dați seama...[/
Elocvent raspuns domnule Secara! Vine din putul gandirii dvstra nu? Sau este din pedigree de canisa? sa fie o tara a oradenilor sau este doar ceva nespecific lor?
Pana la urma asta este blestemul mioritic adaptat zilelor noastre!


Post Reply

Return to “Probleme tehnice, sugestii & informări”