Bine ați venit pe forum !

Lixandru Dragos-Liviu
Posts: 8
Joined: Mon Sep 10, 2012 3:05 pm

Salutare, maestre :D! Sincere felicitări pentru acest minunat şi educativ portal unde poţi cunoaşte o sumedenie de lucruri interesante!


Vandici Ionut
Posts: 4
Joined: Wed Jan 02, 2013 9:02 pm

Bine v-am gasit ! Detin o femela de ciobanesc mioreitic si imi plac foarte mult cainii de oi.


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

Bine v-am gasit.
O idee minunata cu acest forum.
Felicitari Oliviu.
Detinem (eu cu sotia) o catelusa ciobanesc mioritic in varsta de 5 ani si 5 luni - Dolly


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Bun venit pe forum celor proaspat inscrisi! Va doresc sedere placuta si sper sa crestem frumos impreuna :)


Image
popa
Posts: 3
Joined: Tue Jan 22, 2013 10:32 pm

Bine v-am gasit sunt POPA si in curand imi voi achizitiona un mioritic ,pe langa masculul de saintbernard pe care il am .


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Bine ai venit, popa! Felicitari ca ai ales aceasta frumoasa rasa si asteptam si noi cu sufletul la gura noua achizitie. :)


Image
User avatar
Adina
Posts: 18
Joined: Sun Jan 27, 2013 1:56 pm

Buna ziua tuturor iubitorilor acestei rase splendide,

In primul rand vreau sa va felicit pentru acest portal, pentru topicurile interesante si informatiile utile pe care le-am gasit aici. Sunt ca si toti ceilalti membri o mare iubitoare a acestei rase , unica in felul ei. Am o mioritica de 9 ani , o fetita de 5 luni ce creste si este educata de un ciobanesc german (2 ani). Toate sunt ..fetele mele dragi si ne fac atat mie cat si copiilor mei viata mai frumoasa in fiecare zi prin devotamentul , curajul lor si prietenia lor.


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Adina wrote:Buna ziua tuturor iubitorilor acestei rase splendide,

In primul rand vreau sa va felicit pentru acest portal, pentru topicurile interesante si informatiile utile pe care le-am gasit aici. Sunt ca si toti ceilalti membri o mare iubitoare a acestei rase , unica in felul ei. Am o mioritica de 9 ani , o fetita de 5 luni ce creste si este educata de un ciobanesc german (2 ani). Toate sunt ..fetele mele dragi si ne fac atat mie cat si copiilor mei viata mai frumoasa in fiecare zi prin devotamentul , curajul lor si prietenia lor.
Bine aţi venit în comunitatea noastră şi mă bucur că aţi ales o rasă românească pt a cultiva copiilor dvs. dragostea pt. animale, tradiţional şi frumos în general ! Vă urez lectură plăcută a subiectelor care prezintă interes pt dvs şi vă invit să ne spuneţi cum aţi devenit posesoare de Mioritic pe acest topic viewtopic.php?f=6&t=22 .


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
UlmeanuLaurentiu
Posts: 2
Joined: Sun Apr 14, 2013 9:42 am

bine v-am gasit eu detin un ciobanesc mioritic pe nume ursu care are 2 ani si un ciobanesc carpatin pe nume colt care are 11 luni si sunt foarte mandru de ei!
nu stiu ce m-as face fara ei :D :D :) :) ;) ;)


Ovidiu Tatar
Posts: 12
Joined: Sun Dec 30, 2012 2:10 am


Va salut!
Ma numesc Tatar Nicolae-Ovidiu sunt din Brasov si detin rasa Ciobanesc Mioritic. Sunt proprietarul Canisei Craiasa Muntilor si impartasesc aceeasi pasiune ca toti cei prezenti aici. Activitatea canisei poate fi urmarita pe https://canisa-craiasa-muntilor.weebly.com

Salut toti crescatorii,propietari si pasionatii Ciobanestilor Romanesti


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Bine ai venit Ovidiu și mult succes cu noul tău cuib ! :P Te așteptăm să interactionezi cu ceilalți iubitori ai rasei și să împărtășești din experința ta și celor mai puțin informați precum și să dezbați diferite aspecte referitoare la specificul rasei. Pe forum există o secțiune unde poți să faci o scurtă prezentare a canisei precum și un loc pt. fiecare exemplar unde se poate prezenta evoluția si performanțele acestuia : viewforum.php?f=36 (”Galerie și videotecă + Discuții” --> ”Mioriticul meu” ) Ne vedem în expo cât mai curând ! :mrgreen:


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Bine ai venit, Ovidiu! Incantata de "revedere" :)


Image
CACUCI MARIUS FLORIN
Posts: 1
Joined: Wed Jul 31, 2013 1:57 pm

Buna ziua!


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Bine ai venit pe forum! :)


Image
User avatar
Branga Sorin
Posts: 3
Joined: Mon Apr 28, 2014 12:53 am
Location: Sibiu

Am descoperit recent site-ul tau Oliviu si imi place cum se pune problema ! ;) Faci o treaba super ! Mai rar oameni implicati ca si tine. Esti mare ! bravo !


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Bun venit, Sorin! :)


Image
Novaconi
Posts: 206
Joined: Fri Jan 09, 2015 4:03 pm

Buna ziua si bine v-am gasit,salut toti crescatorii de mioritic sau orice alt soi de câine romanesc!


User avatar
Ionut Deleanu
Posts: 1
Joined: Fri Jan 23, 2015 1:13 am

Bine v-am gasit

Ionut si Ares va saluta
Fotografie0315 mica.jpg


tavi67
Posts: 2
Joined: Mon Jan 26, 2015 11:32 am

Salutari tuturor si "Bun gasit" !
Sunt un vechi admirator al ciobanestilor si pasionat crescator de caini doar ca pe vremea tineretilor mele era destul de costisitor sa detii un exemplar cu Pedegree si mai ales mioritic de aceea am achizitionat cu greu un ciobanesc german ( Abel von Blachenhaus - RINGO ) . Astea se intamplau acum 25 de ani . Ce vremuri ?! A fost un adevarat prieten pentru mine . Acum avem un mioritic din Zestrea Stânelor pe nume Glont . Este al ginerelui meu dar eu ma consider "nasul" lui. E un exemplar minunat primind la prima lui prezentare calificativul EXCELENT II . Speram din suflet sa obtina cat mai multe si mai bune - are potential catelul.
Succes tuturor !


Post Reply

Return to “Bine ați venit ! - Welcome”