Arin - mascul Ciobănesc Românesc Carpatin

Jurnal - prezentarea evoluției și a performanțelor fiecărui exemplar
Post Reply
ComanRaz
Posts: 4
Joined: Wed Jul 20, 2022 7:12 am

Arin este un mascul cu un temperament tipic rasei Ciobănesc Românesc Carpatin. Echilibrat, are capacitatea de a distinge singur situațiile prietenoase sau periculoase. Este un câine loial stăpânului și familiei acestuia. Energic și curajos, își ia rolul de paznic și apărător în serios.
IMG_20220724_155332~2.jpg


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

ComanRaz wrote: Mon Jul 25, 2022 8:59 am Arin este un mascul cu un temperament tipic rasei Ciobănesc Românesc Carpatin. Echilibrat, are capacitatea de a distinge singur situațiile prietenoase sau periculoase. Este un câine loial stăpânului și familiei acestuia. Energic și curajos, își ia rolul de paznic și apărător în serios.

IMG_20220724_155332~2.jpg
Frumos peisajul dar și Carpatinul. Care este originea masculului tău? Mai ai ciobănești Carpatini?
Mă bucur să văd tineri pasionați de rasele naționale. Sper să ai tăria Carpatinului și să perseverezi în creșterea și promovarea acestei rase. :P


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
ComanRaz
Posts: 4
Joined: Wed Jul 20, 2022 7:12 am

Arin (Florin din Neam de Transilvania x Meda din Neam de Transilvania) 1 an și 4 luni.
Mai am o femeluță de Ciobănesc Românesc Carpatin de 3 luni.


User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 516
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Salut! Frumos câinele .. mai așteptăm poze cu ei. 😁


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
Post Reply

Return to “Carpatinul meu”