Schimbare foto la Asociatia din Franta

Post Reply
Hadrian Mania
Posts: 3
Joined: Fri Feb 07, 2014 12:05 pm

Buna ziua ,
Ma numesc Hadrian locuiesc in Franta , din Iunie anul trecut sunt fericitul si unicul posesor al unei femele provenind din Canisa de Runc, nu e o lauda dar e superba, sa revin
Fac apel la toti crescatorii de Canise de ciobanesti romanesti sa ia atitudine scriind Asociatiei Chinologice Romania pt ca aceasta sa ceara urgent schimbarea fotografiei acelui ceva de pe site-ul Asociatiei Chinologice Franta, de ce spun asta? Va postez aici linkul de prezentare a Ciobanescului Mioritic romanesc https://www.chiens-online.com/race-chien ... e-338.html
Daca cineva din crescatorii de ciobanesc e de acord cu acest..ceva care reprezinta probabil peste tot ciobanescul mioritic eu declar razboi acestei asociatii pna v-a pune o poza normala cu un mioritic normal!!!
Chiar as dori sa puteti face ceva cei din tara in privinta acesti ghioarle prezentate pe post de mioritic
Va multumesc


User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

foarte interesant ce spuneti dvs.ar trebi trimisa o nota site-ului. puneti o adresa de e-mail- foarte urata poza, sau asa arata mioriticul acum 10 ani ?


AM ciobanesti
Posts: 84
Joined: Wed Oct 02, 2013 1:50 pm

Pe cei din Franta ii intereseaza de noi ,cum ma intereseaza pe mine daca pe ,Fasia Gaza se pun pepeni de Dabuleni sau nu/? Cat despre cainele din poza ,el arata ...ca in poza ,ma rog arata.Ia dati unui caine loat dintr-o canisa buna hrana de douazeci la suta proteina ,intr-o zi si in ailata mamaliga ,asta are cu mult sub doazeci proteina ,datii drumul in scaieti .tundeti-l si la un an faceti ,o poza si vorbim ,iar daca faceti de cateva ori asa maxim trei (adica cu trei generati).adica noua ani ,nu mai dati bani pe poza ca o aveti .Cand zic crescatori ..crescatori ...crescatori nu zic de geaba se vede munca lor ,evident ca cu plusuri si cu minusri ,insa exista progres ,cred eu.


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

"Frumos" exemplar!Pitic,expus prost in acea pozitie tembela de prezentare,slab, fara par,etc si bineinteles sub articol se gaseste Nea Sile de Bello (de)Getica!!! Sigur e din canisa aia !! :lol: :lol:


Nelu Albiter
Posts: 152
Joined: Sun Sep 09, 2012 5:54 pm

Nea Sile zice ca e de la mama lui unu' de-si zicea Mos Ene, Ioanid, presedinte cnccr e.t.c., il stii?


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Nelu Albiter wrote:Nea Sile zice ca e de la mama lui unu' de-si zicea Mos Ene, Ioanid, presedinte cnccr e.t.c., il stii?
haiduc, ala ii mort de mult, decind lau parasit sustinatori de la c.n.p.c.r. :lol:


Hadrian Mania
Posts: 3
Joined: Fri Feb 07, 2014 12:05 pm

AM ciobanesti wrote:Pe cei din Franta ii intereseaza de noi ,cum ma intereseaza pe mine daca pe ,Fasia Gaza se pun pepeni de Dabuleni sau nu/? Cat despre cainele din poza ,el arata ...ca in poza ,ma rog arata.Ia dati unui caine loat dintr-o canisa buna hrana de douazeci la suta proteina ,intr-o zi si in ailata mamaliga ,asta are cu mult sub doazeci proteina ,datii drumul in scaieti .tundeti-l si la un an faceti ,o poza si vorbim ,iar daca faceti de cateva ori asa maxim trei (adica cu trei generati).adica noua ani ,nu mai dati bani pe poza ca o aveti .Cand zic crescatori ..crescatori ...crescatori nu zic de geaba se vede munca lor ,evident ca cu plusuri si cu minusri ,insa exista progres ,cred eu.
Fara suparare dar asta e crima , daca asa procedam cu rasa noastra repreentativa ce sa mai zic? Eu deja am trimis sesizarea la asociatia din Franta, sa nu uit...eu cel putin respect ceea ce mi-a recomandat ca mancare fostulproprietar Petru Mustea cu toate ca e o nebunie sa faci aici branza ca in tara si sa mai cauti si lapte de la ferma direct , dar asta sunt eu , nu transform o super calitate in ...ghioarla, nu de alta dar chiar nu vreau cand merg cu Mara la show aici sa fie comparata cu chestia aia din poza de pe site!!! dar...asa suntem unii romani din afara, iubim ceea ce reprezinta Ro peste hotare


AM ciobanesti
Posts: 84
Joined: Wed Oct 02, 2013 1:50 pm

No stai bland ca nu-i cu lesuri ca de era o chemam pe Agatha ;) ,felicitari ca ai loat legatura cu cei din Franta pt rezolvarea problemei .Acuma faci cum crezi dar acel ,, aici in .....;; cand vorbim de trei ore cu pasarea de fier ;) , din Agnita la Sibiu cu mocanita (asta are sinele inguste ,si cand fugeam de acasa ,sa ma duc cu ea la pesti ,desi aveam unspe ani ,tot puteam sa fac un pisu ,jos ,sa alerg si sa o prind ,oricum facea mai bine de trei ore pe 80 de khilometri.Ai loat caine de caliate ,de la canisa mare ,obligati ,trebuie sa te obisnuiesti BAFTA sau cum spun uni ;) bravo .


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Hadrian 44 wrote:Buna ziua ,
Ma numesc Hadrian locuiesc in Franta , din Iunie anul trecut sunt fericitul si unicul posesor al unei femele provenind din Canisa de Runc, nu e o lauda dar e superba, sa revin
Fac apel la toti crescatorii de Canise de ciobanesti romanesti sa ia atitudine scriind Asociatiei Chinologice Romania pt ca aceasta sa ceara urgent schimbarea fotografiei acelui ceva de pe site-ul Asociatiei Chinologice Franta, de ce spun asta? Va postez aici linkul de prezentare a Ciobanescului Mioritic romanesc https://www.chiens-online.com/race-chien ... e-338.html
Daca cineva din crescatorii de ciobanesc e de acord cu acest..ceva care reprezinta probabil peste tot ciobanescul mioritic eu declar razboi acestei asociatii pna v-a pune o poza normala cu un mioritic normal!!!
Chiar as dori sa puteti face ceva cei din tara in privinta acesti ghioarle prezentate pe post de mioritic
Va multumesc
lasă d-le nu declara război,ca nici femela ta nu ai mai breaza. am văzuto in poze, asa femela aveam la opt ani, cumpărata din vânzarea de guma de mestecat de la Polonezi. o trecut de atunci multa apa pe Someș: ;)


Post Reply

Return to “Promovare Ciobănești Românești”