Ava 5 Luni

Urmărirea și prezentarea evoluției și a performanțelor fiecărui exemplar
Post Reply
skynet
Posts: 3
Joined: Wed Dec 16, 2015 5:29 pm

Buna, numele meu e Bogdan. Am cumparat si eu o catea mioritica de la niste ciobani cand avea numai 3 saptamani (ei nu mai aveau cum so o tina ca au avut 12 dintro-fatare). In poza asta are 5 luni. Este mereu in casa cu mine. Pana la ce varsta creste? Sa facut foarte mare..si o iubesc la nebunie! :mrgreen: :mrgreen:
Image


PopescuPaulAndrei
Posts: 27
Joined: Wed Dec 09, 2015 5:52 pm

Salut,un simplu sfat..nu mai tine cainele in casa(e ciobanesc,se adapteaza usor la orice tip de clima)
ps:cainele va creste cel mai mult pana la varsta de 1 an aproape 2.In rest e foarte frumos..sper ca te-am ajutat.Have a nice day! ;)


In spatele unui om de succes se ascunde si un caine pe masură!
skynet
Posts: 3
Joined: Wed Dec 16, 2015 5:29 pm

Buna Paul, cateaua doarme in casa dar toata ziua sta afar.. are o gradina de 2000 mp :D :D :mrgreen:
Eu o vad tot ca un pui...stiu ca a crescut mare..dar puiul doarme in casa :lol: :lol: :mrgreen:


PopescuPaulAndrei
Posts: 27
Joined: Wed Dec 09, 2015 5:52 pm

Am inteles,este un exemplar foarte frumos si destul de mare pentru varsta sa.Multumesc pentru explicatii,o seara faina! :mrgreen:


In spatele unui om de succes se ascunde si un caine pe masură!
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 516
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Te salut Bogdan! Felicitari pentru initiativa si pentru pasiunea de a creste Ciobanesc Romanesc Mioritic! E frumoasa ...asteptam sa ne ti-i la curent cu temperamentul ei si cu mai multe poze din diferite unghiuri si pozitii ;) De crescut pana in 1,5 ani , din ce st eu mai rat ajunde la 2 ..ma refer ca si intaltime ..ca dupa o sa se mai ingroase o sa se imblaneasca :D Eu iti recomand sa ii dai niste vitamine pe baza de calciu pt a o ajuta la dezvoltare :) Cumpara=i vitamine K9, se da o pastila in functie de greutatea cainelui ..1 pastila la 10 kg ..o cantaresti si in functie de asta ii dai in fiecare zii pana la varsta de 1 an, ba chiar 1 an jumate ..;)


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
skynet
Posts: 3
Joined: Wed Dec 16, 2015 5:29 pm

Salut Mihaita! O sa caut toate pozele de cand era mica si o se le public aici!
O sa i mai fac zilele astea dupa craciun alte poze :mrgreen: :mrgreen:


Post Reply

Return to “Mioriticul meu”