Anunţ - chestiuni tehnice

Post Reply
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1871
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Din cauza unor lucrări la server, forumul a fost indisponibil aseara timp de aprox. 6 ore.
Scuze pt. eventualele neplăceri.

mioritic banner site forum.jpg


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Ciao Oliviu. Uite incercam sa pun ceva topic nou pe Istoria rasei si imi dadea eroare de server cica. Acum am vazut k defapt a pus topicul de 3 ori dar este gol . Te rog sa stergi cele 3 topicuri goale. Problema ......habar nu am ce s-a putut intampla :D


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1871
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

raul wrote:Ciao Oliviu. Uite incercam sa pun ceva topic nou pe Istoria rasei si imi dadea eroare de server cica. Acum am vazut k defapt a pus topicul de 3 ori dar este gol . Te rog sa stergi cele 3 topicuri goale. Problema ......habar nu am ce s-a putut intampla :D
Raul, am rezolvat problema ... Titlul subiectului tau este interesant si cred ca ar fi multe de discutat pe aceasta tema. Succes cu inceperea discutiilor. ;)


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Oliviu....nu ma lasa k sa postez topicul.....:D Am mai incercat 1 data si iar aceasi eroare. Am vrut sa fac un print screen k sa iti arat dar am dat back. :D
Hai ca mai incerc 1 data poate poate iese :D

Problema rezolvata: viewtopic.php?f=7&t=795


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1871
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Dacă apar probleme de afișare sau orice alt tip de probleme tehnice în urma modificărilor aduse, vă rog să mă înștiințați.
secara_oliviu@yahoo.com


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Adi Curtean
Posts: 62
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:05 pm

Tare enervant Mos Craciunul care apare la mijlocul imaginii si se plimba pe ecran, mai ales cand doresti sa citesti ceva.


User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Nu te-a atins spiritul craciunului ? :)))
Mi eimi place si mosul si zapada :P


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Oliviu!!!
Nu poti face cumva sa se poate uploada mai multe imagini simultan k te ia cu transpiratii pana dai one by one la fiecare :))


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1871
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Site-ul a fost indisponibil azi incepând cu orele 12 până la ora 14.
Unul dintre serverele Webfactor.ro a fost atacat si s-a reusit trecerea de sistemele de securitate.
În urma acestui inconvenient s-a pierdut din baza de date 50 de replici(mesaje) si 5 utilizatori inregistrati in ultimele 3 zile.

Îmi cer scuze pt. neplăcerile create !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
romeo
Posts: 39
Joined: Tue Feb 12, 2013 9:48 am

Pai s-a sters exact ce deranja NOBILIMEA !


User avatar
Adina
Posts: 18
Joined: Sun Jan 27, 2013 1:56 pm

Din cate vad din sectiunea Mioriticul meu a disparut folder-ul pe care l-am creat acum cateva zile cu Bella si cam toate mesajele postate pana acum .


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1871
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

La restaurare s-au pierdut postările din ultimele 3 zile din vina firmei de hosting webfactor.ro Backup-ul se va face de azi inainte zilnic. Am primit asigurări din partea lor că nu se va mai repeta !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Elena-Cristina
Posts: 23
Joined: Mon Nov 26, 2012 8:40 pm

Din pacate, s-au sters lucruri interesante, folositoare, este clar ca a deranjat nobilimea (imi place expresia d-lui Pica, asa ca am imprumutat-o). Ar trebui reluate cumva.


User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

Se vede ca aveti foarte multi "prieteni" si numerosi


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Stati linistit dle Secara
site-ul clubului era atacat si de 2-3 pe ZI asa ca va inteleg!
Curios este ca aceste atacuri au fost dupa ce am aratat magariile din actele cainilor si tot curios este ca taman acele comentarii s-au sters de catre hackerii respectivi!


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Nu se poate face ceva cu linkurile? Sa se deschida in tab nou/fila noua si nu sa ne scoata de pe forum. Ca e frustrant. :)


Image
User avatar
Administrator
Posts: 69
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:43 am
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Marți 13.12.2022 ora 22:00 se vor efectua lucrări de mentenanță la nivel de data center pentru îmbunătățirea serviciilor.

Acest lucru va cauza o scurtă perioadă de downtime în intervalul 22:00 - 02:00 ora locala.

În intervalul menționat serviciile oferite vor fi afectate pentru aproximativ 15 minute.

Ne pare rău pentru acest disconfort, însă te asigurăm că facem tot posibilul pentru a diminua perioada de nefuncționare a Forumului Raselor Canine Naționale.

Prin efectuarea acestor lucrări ne asigurăm că beneficiezi de cele mai bune servicii.

Mulțumim pentru înțelegere,
Echipa Mioriticul.ro

Marți 13.12.2022 ora 22:00 se vor efectua lucrări de mentenanță la nivel de data center pentru îmbunătățirea serviciilor.
Marți 13.12.2022 ora 22:00 se vor efectua lucrări de mentenanță la nivel de data center pentru îmbunătățirea serviciilor.


COWARDS - never start || THE WEAK - never finish || WINNERS - never quit
Post Reply

Return to “Probleme tehnice, sugestii & informări”