Pui mioritici de vânzare.

Post Reply
Ionut gaciu
Posts: 4
Joined: Sat Jun 07, 2014 6:53 pm

Vand pui mioritici născuți pe data de 30 mai 2014 din Veraxa De Runc(Nour De Runc+Dacia DeSomcuta Mare) si Cimbru De Runc(Buzdugan+Alma d'Muresan). Puii vor avea vaccinurile la zi , carnet de sănătate, microcip si pedigree. Mai multe relații la tel 0727703814!


Ionut gaciu
Posts: 4
Joined: Sat Jun 07, 2014 6:53 pm

Mai sunt disponibili 3 masc si 1 fem. Foto pe mail. Rel 0727703814


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Se pot si vedea pedigreele lor?


AM ciobanesti
Posts: 84
Joined: Wed Oct 02, 2013 1:50 pm

cezar osiceanu wrote:Se pot si vedea pedigreele lor?
Nu vad rostul publicari pedigreelor .Este vorba de o relatie vanzator ,cumparator care stiti bine este privata .Nimeni nu publica CF unei case sau talonul unei masini cand tranzactioneaza asa ceva.TOtusi nu-i greu sa fie verificate .In cazul cainilor se ia legatura cu asociatia chinologica teritoriala (ACHR din zona )si se verifica ,daca exista DMF ,daca s-a solicitat acte pt pui ,etc.Cine vrea sa pacaleasca ,cumparator sau vanzator se pacaleste pe el .Omul a mentionat ca vinde caini ,cu tot ce trebuie ,din punct de vedere normal si legal.Bine ,nar strica niste poze cu parintii ,dar asta in general depinde de anumite lucruri,logistica, timp ,disponibilitate .Bafta cu puiuti .


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Esti pe langa subiect AM ciobanesti.
La orice rasa se afiseaza pedigreele tocmai ca sa se vada si sa se poata alege exact si in cunostiinta de cauza
Ptr ca de exemplu Somcuta Mare este o cvasi canisa care nici nu era inregistrata la un moment dat pe catre COR ACHR dar a carui proprietar sustinea ca vinde pui cu pedigre e!!!
Asa ca in acest fel se vede si daca este sau nu vreo problema cu pedigreele.
La masini este altceva ptr ca acele acte sunt obligatorii la vanzare si de aceea nu se publica! Mai pune si tu mana si citeste inainte de a face astfel de comparatii!!


AM ciobanesti
Posts: 84
Joined: Wed Oct 02, 2013 1:50 pm

Lumea citeste si intelege ,stati linistit .Ma timiteti sa invat ,nu-i rusine ,clar am multe de invatat ,i-mi plac lucrurile simple ,adica 349,350 grupa I ,simple ,restul sunt destui care stiu , ;) nu spun prosti ;) ,etc.Si poate fac si o vizita pe la dresaj ,nu ca dresoru ar avea vreo vina ci ca ,cainele ar fii din nord ;)


Post Reply

Return to “Anunțuri / vânzări / cumpărări / monte / adopții”