Masculi mioritic pentru reproductie

Noțiuni din chinologie și genetică, reguli, regulamente, rezultate ș.a.
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Tot ptr Suca:
- in 2004 CNCCR tocmai omologase international rasele nationale iar ACHR era in galeata rau de tot ptr ca nu facuse nimeni din vestitele comitete si comitii ale ei NICI UN DOSAR iar termenul de expirare a depunerii acestui dosar la FCI se apropia cu pasi rapizi. Daca nu se depunea atunci acel dosar se anula inscrierea rasei la FCI - trecusera deja zece ani admisi de la prima cerere de inscriere a rasei fara sa fi fost depus decat acel pseudo dosar respins de dr Paschoud acelasi care a venit la CNCCR in 1998 - iar Nicolaev si restul erau disperati sa gaseasca o solutie profitabila doar ptr ei si atat !!
- tot eu am salvat rasa si ACHR-ul de la oprobiul si dispretul public trimitand la FCI dosarul complet de omologare care a fost judecat el si nu cele PATRU COLI FORMAT A4 trimise de catre ACHR comisiei de omologari standarde. Raposata dna Lavinia Steer nu stia cum sa mai ma sune ca sa imi multumeasca ptr ca am avut aceasta idee salvatoare.
- de aceea am luat atunci si decizia de a va sfatui sa mergeti si la ACHR la concursuri ca sa va lamuriti singuri ce himera ati avut in cap si sa va trezeti la un moment dat cumva! Din pacate si tu si altii ca tine inca sunt intr-un dolce farniente ptr ca defapt judecand la rece nu ati investit nimic in povestea asta, ati avut doar interese materiale personale si atat, basca ceva orgolii prostesti!!!
Dar aici este un alt topic si anume despre masculii de reproductie si daca ai ceva care crezi ca poate fi aratat aici arata-ne ca sa vedem ce mare crescator si ce realizari extraordinare ai avut tu in acest domeniu ca de dat din gura cu fitile stim destui!!


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Ptr Suca si altii ca el: uitati aici raspunsul OFICIAL al FCI la prima cerere de omologare a rasei facuta de ACHR cu "dosarul" facut de Gaspar.
https://clubulnationaldecainiciobanestir ... R/37911360
https://clubulnationaldecainiciobanestir ... R/37911362
Traducerea ii apartine lui Cristian Stefanescu cel care a violat corespondenta trimisa de FCI catre ACHR si care a ajuns dintr-o greseala de sortare a Postei Romane la ACHMB . Asta ca sa nu existe alte discutii inutile!!!


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Dle Secara nu puteti da curs si dvstra invitatiei de la acest subiect si sa puneti macar datele masculului cu care a facut monta dnul Burca?


Post Reply

Return to “Ameliorare și selecție”