Concurs - Ciobănești Românești în timpul iernii

User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

"Concurentul care adună cele mai multe voturi (Like -uri) cumulate va fi declarat învingător"
Like-uri cumulate = Like-urile de la toate cele 4 poze vor fi adunate ???
Succes participantilor


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Da, like-urile de la toate pozele din album se adună și dau cifra exactă a voturilor strânse de fiecare concurent !
Atenție, like-urile care se dau la album nu se iau în considerare !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
FataMioritica
Posts: 19
Joined: Mon Feb 18, 2013 2:18 am

rosu ion neryc wrote:mioritici adevarati - iarna in casa
Pentru a vota aceste fotografii >>Click aici<<

Image

Imi place cand vad atatia caini Mioritici la un loc, e semn bun- incep sa se faca remarcați !:)
Toti sunt foarte frumosi! Sa va traiasca!:)


User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

Care e situatia concurentilor :?: s-au facut pariurile :lol: :lol: multa bafta sunt curios sa vad si eu cine castiga. bafta :!:


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

Asreptam numaratoarea
:lol:


User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

Burca Daniel wrote:Asreptam numaratoarea
:lol:
Da, da si eu astept :D mi-a placut poza cu Novac si are si o poveste interesanta. un caine de legenda devotat
A.T.(Rucar80) wrote:Novac
Pentru a vota acestă fotografie >>Click aici<<
Image
Indraznesc sa postez aici pe forum o fotografie din luna ianuarie 2013, cu un caine ciobanesc romanesc veteran, caine de oi, care isi are obarsia in zona Rucar. Acest mascul pe nume Novac s-a nascut in decembrie 1999, (din cate imi aduc eu aminte), a fost crescut la oi, iar timp de patru ani a realizat serviciul de paza la stana, dupa care a fost retras la vatra satului, la propria gospodarie. Novac este un caine de talie mare care a fost crescut in mod traditional, fara hrana uscata si suplimente. In fotografia postata de mine cainele era dupa o perioada de 10 zile petrecuta singur, fara hrana, in varful muntelui Iezer, mai exact la o stana de vara ce se gaseste in respectivul munte. Acest fapt s-a intamplat probabil dintr-o comanda gresit inteleasa de el, cum ca ar trebui sa ramana sa faca paza in acel loc.
Cainele face parte din categoria ciobanestilor romanesti carpatini de tip vechi, fiind numiti de pastorii munteni “caini negrii cu patru ochi”. In termeni actuali, el provine dintr-un mascul negru de ciobanesc romanesc corb, si o femela vanata(sura) cu masca neagra de ciobanesc romanesc carpatin.
Acum, dupa impartirea in cele patru categorii de rase, trei romanesti si cea de-a patra comuna cu tarile vecine, acest tip de caine ciobanesc romanesc mai poate fi gasit doar in gospodariile din satele Muntilor Carpati, insa cred ca in viitorul apropiat va disparea si din aceste locuri.
In final mai vreau sa mentionez faptul ca prin postarea acestei poze cu Novac nu am intentionat sa intru intr-o competitie, vreau doar sa arat ca un caine de oi romanesc, selectat de pastorii munteni numai pentru utilitate, campion in varful muntelui, poate concura in orice imprejurare cu exemplarele de ciobanesti romanesti crescute la padoc care de asemenea au obtinut titlu de capion la expozitiile de specialitate.
Alte fotografii sau imagini mai pot fi vazute pe sunphoto(moldasunphoto) si youtube(utilizator Rucar80)
Le transmit felicitari castigatorilor :!: :!: :!:


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Concursul nostru a luat sfârşit !

Le mulţumesc participanţilor pt. seriozitatea de care au dat dovadă şi felicitări încă o dată pt. că aţi ales Ciobănescul Românesc !

Iată şi podiumul primei ediţii a Concursului "Ciobăneşti Româneşti în timpul iernii" :


Locul I - Burcă Mădălina -> peste 1170 voturi

Image

Premiul I constă în:

  • - Hrană Royal Canin Gigant Puppy - 1 sac
    - Complex vitamino-mineral K9 Complete Growth - 120 tab
    - Cleşte special pt. tăierea pintenilor/unghiilor
    - Un pachet conceput pt. îngrijirea dentiţiei câinilor de talie mare compus din:
    • Pedigree DentaStix,
      Pedigree Markies,
      Pedigree Rodeo

    - Certificat de învingător(Diplomă)
    - Agendă Mioriticul.ro


Locul II - Barbara Fallent -> peste 915 voturi

Image

Our contest has just finished !
Congratulations once again for choosing The Romanian Mioritic Shepherd Dog and thank you for your determination in making this breed known to the world ! You placed second out of 28 competitors !


Premiul II constă în:

  • - înscrierea și achitarea taxei de participare la un arbitraj din cadrul unei expoziții (CAC sau CACIB)
    - Complex vitamino-mineral K9 Complete Growth - 120 tab
    - Cleşte special pt. tăierea pintenilor/unghiilor
    - Un pachet conceput pt. îngrijirea dentiţiei câinilor de talie mare compus din:
    • Pedigree DentaStix,
      Pedigree Markies,
      Pedigree Rodeo

    - Certificat de învingător(Diplomă)
    - Agendă Mioriticul.ro



Locul III - Elena-Cristina -> peste 360 voturi

Image

Premiul III constă în:

  • - Complex vitamino-mineral K9 Complete Motion - 120 tab
    - Cleşte special pt. tăierea pintenilor/unghiilor
    - Un pachet conceput pt. îngrijirea dentiţiei câinilor de talie mare compus din:
    • Pedigree DentaStix,
      Pedigree Markies,
      Pedigree Rodeo
    - Certificat de învingător(Diplomă)
    - Agendă Mioriticul.ro


Toţi cei care s-au înscris în concurs, dar nu se află pe primele 3 poziţii, vor primi Premii Speciale care constau în:

  • - Certificat de învingător(Diplomă)
    - Agendă Mioriticul.ro
    - Un pachet conceput pt. îngrijirea dentiţiei câinilor de talie mare compus din Pedigree DentaStix


Concurenţii pot trimite datele necesare pt. expedierea premiilor folosind mesageria privata a forumului sau trimiţând un e-mail pe adresa secara_oliviu@yahoo.com în termen de 7 zile. Imediat după această dată (15.03) premiile vor fi livrate câştigătorilor.

Bucuraţi-vă de Ciobănescul Românesc !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Felicitarile mele tuturor participantilor! A fost foarte greu de votat cu asha concurenti..unul si unul. As fi vrut sa pot vota de mai multe ori :)))
Felicitarile mele.........si Doamnelor....Domnisoarelor......LA MULTI ANI!


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
romeo
Posts: 39
Joined: Tue Feb 12, 2013 9:48 am

Felicitari castigatorilor si organizatorilor !


User avatar
Burca Madalina
Posts: 49
Joined: Sun Nov 04, 2012 6:21 pm
Location: Oradea
Contact:

Multumiri organizatorilor acestui concurs dar si celor care au fost alaturi de noi si ne-au votat.
Felicitari tuturor concurentilor .


Wooly Bear
Posts: 2
Joined: Wed Dec 26, 2012 6:20 pm

Thank You very much !!! Just happy to receive 2.place :-)
Many congratulations to all competitors!
Romanians can be proud to have such a wonderful breed.
Best wishes from Austria!


Elena-Cristina
Posts: 23
Joined: Mon Nov 26, 2012 8:40 pm

Felicitari tuturor participantilor la acest concurs. Vreau sa felicit in mod special un caine deosebit, un adevarat castigator, cainele Novac, fotografiat intr-un peisaj superb de iarna, care intruneste cel mai bine termenii care au definit acest concurs, adica "ciobanesti romanesti in timpul iernii".
Image


User avatar
Maria-Adela
Posts: 40
Joined: Wed Sep 05, 2012 9:01 am

Foarte frumos concurs ! :P felicitari Oliviu pt. idee si pt efortul depus. Succes pe mai departe si cat mai multe concursuri :!:


Vandici Ionut
Posts: 4
Joined: Wed Jan 02, 2013 9:02 pm

Felicitari castigatorilor a fost un concurs bine venit


PUINEAN REMUS
Posts: 3
Joined: Sun Oct 28, 2012 9:19 am

Felicitari atat castigatorilor, cat si tuturor participantilor. La fel de multe felicitari si tie Oliviu. O idee si un concept frumos, care sper sa aiba continuitate in viitor.


User avatar
RomanianRavenShepardJuan
Posts: 6
Joined: Fri Mar 22, 2013 6:05 pm
Location: Buzau
Contact:

[attachment=0]DSC_0497.JPG[/attachment]
Attachments
mereu aproape
mereu aproape
DSC_0497.JPG (12.95 KiB) Viewed 8358 times


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

D-le Juan, cocursul din păcate a luat sfârșit, dar vom pregăti și altele și vă așteptăm să participați :P . Până atunci vă invităm pe topicul de Ciobanesti Românești Corbi aici- viewforum.php?f=80 - și ne așteptăm să vă implicați în discuțiile despre rasă și despre ciobănești în general la topicurile(subiectele) potrivite. Pt. a pune poze urmați tutorialele de aici: viewforum.php?f=79

Pentru participanții la concurs: Premiile vor fi livrate de îndată ce toți participantii vor trimite datele necesare. Mai sunt doar câțiva ”restanțieri” și preconizez că duminica se vor centraliza toate datele, iar luni se vor realiza toate livrările.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Replicile off topic au fost mutate viewtopic.php?f=7&t=4&start=60


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Bănuiesc că premiile au ajuns deja la destinatari :P Iată o mică parte în pozele de mai jos :

Podiumul primei ediţii a Concursului "Ciobăneşti Româneşti în timpul iernii" :

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Premii în valoare de peste 2000 de lei !!!


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

super :!: felicitari :!:


Post Reply

Return to “TOMBOLE ȘI CONCURSURI”