Undeva in Nord

Crescători de ciobănești românești
User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Salut.
Chiar daca nu imi este locul aici deoarece inca nu am o canisa, detin deocamdata, 3 exemplare din rasa Ciobanesc Romanes Mioriric si altii sunt pe drum. ;)
O sa apara in curand si numele canisei dar mai dureaza putin, pana atunci mai postez cate una alta pe aici.


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Fire in my eyes Apuseni a.k.a. Zara
3 x F.P. II / 4 x F.P. I Best Baby
1 x EXC. / 1 x EXC. V / 2 x EXC. II / 15 x EXC. I
4 x CAJ / 4 x BJ / 7 x BB / 4 x BOS / 3 x BOB / 2 x REZ CAC / 11 x CAC
Invingator Derby 2010 / Campion Romania Juniori

Image


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Bianca Samus Superbus a.k.a. Bliss
2 x F.P. I Best Baby / 2 x F.P. I Best Puppy
1 x REZ Puppy BIS / 1 x PUPPY BIS
1 x EXC. / 1 x EXC. III / 1 x EXC. II

Image


User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Foarte frumoase Mariu....bafta si succes in promovarea lor cat si in intemeierea canisei dorita :D


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Pentru noi anul expozitional 2012 s-a incheiat cu rezultate frumoase.
Felicit toti participantii, atat la Euromania (+), cat si la Euro Dog Show.
Felicitari stafului organizator al EDS. Personal sunt incantat ca, am fost acolo pe toata perioada evenimetului ca si vizitator si participant.

Felicit in mod special, atentia deosebita acordata noua din partea Mioritic Club Romania. Va multumesc mult !!!


Fire in my eyes Apuseni – clasa deschisa
Targu Mures – expozitie de campionat – Ex I CAC
Euro Dog Show- Ex I Rez. CACIB


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Am primit un mesaj privat:

Titlul: pantera,data expedierii: Oct 29, 2012 9:23 pm, expeditor: Gadalean Daniel, destinatar: Pop Marius.
„ce spionezi ciobane.. :!: ia mars la turma 8-)

De fiecare data cand am fost provocat (desi nu simteam o provocare din partea lui, sa fim seriosi) de acest individ am incercat sa nu ma avant in lumea acestuia, deoarece am invatat, sa nu imi pun mintea cu el pentru ca, ma aduce la nivelul lui si ma bate cu experienta.

Vrea sa va spun ca eu, nu sunt cel care scrie frumos pe forum si in viata privata, sunt putin mai rau, mai de cartier nu de la stana. Vroiam sa arat si celor care colaboreaza cu aceste specii de oameni, cum se manifesta ei in lumea virtuala si cand ne vedem suntem lipsiti de onoare. Asa ca domnule Gadalean va rog mult (cu onoare) sa motivati postarea dumneavoastra.


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

nu am onoare,asa ca nu am ce sa motivez.. mai ales ție. ;)


User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

pop marius wrote:Am primit un mesaj privat:

Titlul: pantera,data expedierii: Oct 29, 2012 9:23 pm, expeditor: Gadalean Daniel, destinatar: Pop Marius.
„ce spionezi ciobane.. :!: ia mars la turma 8-)

De fiecare data cand am fost provocat (desi nu simteam o provocare din partea lui, sa fim seriosi) de acest individ am incercat sa nu ma avant in lumea acestuia, deoarece am invatat, sa nu imi pun mintea cu el pentru ca, ma aduce la nivelul lui si ma bate cu experienta.

Vrea sa va spun ca eu, nu sunt cel care scrie frumos pe forum si in viata privata, sunt putin mai rau, mai de cartier nu de la stana. Vroiam sa arat si celor care colaboreaza cu aceste specii de oameni, cum se manifesta ei in lumea virtuala si cand ne vedem suntem lipsiti de onoare. Asa ca domnule Gadalean va rog mult (cu onoare) sa motivati postarea dumneavoastra.
oricum iți trebuie mai mult decât inteligența unui băiețaș de cartier ca să pricepi ca nu e nici o provocare, ci doar cateva vorbe de duh CIOBANE ! amicale daca vrei.


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Imi pare rau pentru mizeria pe care o fac, punandu-mi mintea cu tine. Ai o atitudine indrazneata vorbind despre cuvinte grele ca "inteligenta". Esti amuzant uneori. Ce ma dranjat pe mine este faptul ca intre noi tinerii, injuraturile sunt intelese mai lejer fata de persoanele mai in varsta dar, dar,dar... ai avut ghinionul sa imi adrsezi singurul cuvand din lume care nu imi place" mars". Eu pe forum nu iti mai scriu pentru ca nu este loial fata de ceilalti colegi sa glumesc cu tine. De fiecare data timpul rezolva toate problemele, ne vedem noi pe undeva anul viitor,te rog sa nu uiti !!!!!!!!!


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Ar trebui sa ne obisnuim sa punem si pedigreele parintilor odata cu anunturile de vanzare pentru a putea observa gradele de consangvinizare posibil a se forma sau nu odata cu achizitionarea unui pui sau a se verifica daca in cazul genealogiei puiului exista asa ceva sau nu!
Un crescator serios asa face zic eu!
Oricum in curand se va lansa cartea de origine romana sectiunea ciobanestilor romanesti cu datele genealogice a peste opt mii de caini si fiecare doritor va afla direct de acolo date despre fiecare caine in parte!


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

ONE HAPPY TAIL OF APUSENI - 6 SAPTAMANI

Image


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Oare de ce va este atata frica sa postati pedigreele cainilr dvstra stimate domn? Asa face orice crescator responsabil de ciobanesc german de exemplu pentru ca sa se stie exact genealogia cainelui, sa poata sa isi evalueze exact fiecare proprietar de femela posibilitatile de combinare genetica,etc.
Din cate am vazut cu totii canisa de Apuseni are o mare problema cu consangvinizarile haotice din genealogiile cainilor sai asa ca poate va faceti curaj si le postati fara sa mai va certati cu alti useri. Ce ziceti?


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Oare de ce aveti impresia ca imi este frica sa postez pedigreele cainilor mei? Majoritatea utilizatorilor acestui forum discuta telefonic, se intalnesc in expozitii, in mare parte cei interesati cunosc COR-ul puilor din fotagrafiile postate.
Din cate observ eu, dumneavoastra trebuie sa va adresati proprietarului canisei Apuseni pentru mai multe informatii nu mie. Cine este interesat de cainii pe care ii detin, poate sa ajunga in cadrul expozitiilor unde voi participa, in catalog gaseste toate informatiile de care are nevoie, dupa care poate fara probleme sa intre pe situl canise Apuseni si sa isi culega toate nelamuririle. Sarbatori frumoase si un an cat mai bun !!!


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

ONE IN A MILLION APUSENI FEMELA 3 LUNI

Image

Image


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

ONE HAPPY TAIL OF APUSENI FEMELE 3 LUNI

Image

Image


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

AMBELE FEMELE SUNT DISPONIBILE ( 074 600 7 600 )


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Va raspund pe acest topic domnule Burca Daniel.
Imi cer scuze pentru fotografiile postate in plus in cadrul concursului organizat, nu am citit cu atentie regulamentul si cer administratorului sa stearga o fotografie, a doua de sus in jos. Imi pare rau.
Cateodata ma intreb si eu ce rasa sunt acesti caini, deocamdata le spun Ciobanesc Romanes Mioritic. Va multumesc mult pentru aprcieri. Multa sanatate.


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

Va multumesc pentru raspuns. Eu am ciobanesc mioritic si nu cunosc celelalte rase de ciobanesti cand sunt mici.
Sa auzim de bine, multa sanatate.


User avatar
pop marius
Posts: 91
Joined: Sun Sep 09, 2012 10:26 pm

Bianca Samus Superbus a.k.a. Bliss - femela 1 an jumate - de vanzare ( 074 600 7 600)

Image

Image


User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

E frumoasa bliss la ce pret e? caut un mascul.


Post Reply

Return to “Prezentarea caniselor de Ciobănești”