Căței și tineret Mioritic

Dezbateri, materiale foto și video
MIORITICUL MEU | CARPATINUL MEU
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Image
Bruma din Zestrea Stinelor


User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

Gadalean Daniel wrote:Image
Bruma din Zestrea Stinelor
Cateaua am inteles de unde ii dar ciobanii d eunde sunt :?: mai ai poze cu catelul :?:


User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 509
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

eu banuiesc ca ciobanii is din romania :))) ;) ..fain puiutul dar cred ca e femela domnului ioan de cand era pui ..adevarat ?


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
Gadalean Daniel
Posts: 288
Joined: Sun Sep 09, 2012 1:42 pm

Mihaitza wrote:eu banuiesc ca ciobanii is din romania :))) ;) ..fain puiutul dar cred ca e femela domnului ioan de cand era pui ..adevarat ?
A fost femela mea.,primita ca drept de monta si crescuta de mine pina anul trecut ce am vinduto la dl Ioan!
Referitor la ciobani, dor pe mine ma priveste identitatea lor, politica virtuala ma cam irita!..
Multumesc pt intelegere...


User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 509
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

aaa eu nu am am stiut ..dvs mai aveti exemplare domnule daniel ? :D infara de codrut ? :P


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mioriticul alb revine în forță !

Moț din Zestrea Stânelor
        • Image

          Image

          Image

          Image

          Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

La joacă

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 509
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

foarte frumosi Oliviu! felicitari pentru tot ce faci in a promova si a duce mai departe aceasta rasa..:) Aceste doua exemplare par sa fie elitele anului 2015 :)) :D Sa ii transmiti salutari lui Lupan


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

Oliviu Secara wrote:Mioriticul alb revine în forță !

Moț din Zestrea Stânelor
        • Image

          Image

          Image

          Image

          Image
Mda! Poate sa revina dar fara depigmentarea trufei foarte vizibila in aceste poze!


User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 509
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Domnule Osiceanu vreau sa va spun ca dvs la orice caine ii gasiti defecte si nu e bun ..pana acum nu am vazut sa faceti reclama sau sa puneti dvs. poze cu miorei pe forum sau pe alte site-uri de socializare ..numa Ursu si descentetii lui care nu sunt multi cred doar 1 si ala daca mai traieste . Va rog daca tot va laudati ca a-ti facut atatea pt rasa si vreti sa faceti sa vad si eu dar si altii ca se intampla cv nu doar veniti si dati comentarii negative
ps : Daca puteti sa imi aratati un caine de-al dvs. perfect va stimez


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
pvsilviu
Posts: 45
Joined: Mon Nov 17, 2014 1:03 pm
Location: Craiova
Contact:

Rex, spaima cartierului la 5 luni

Image


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

pvsilviu wrote:Rex, spaima cartierului la 5 luni

Image
Bună seara Silviu, te-ai gândit să participi la expoziții cu Mioriticul tău ? Pare un exemplar frumos și ar merita să-i obții certificatul de tipicitate. Vezi pe forum sau pe site-ul ach ce presupune acest lucru.
Caută în secținea ”Stăpân la primul Mioritic” --> Obținere cetificat de tipicitate
viewforum.php?f=6
În viitor vezi și ce presupune obținerea dreptului de montă !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
pvsilviu
Posts: 45
Joined: Mon Nov 17, 2014 1:03 pm
Location: Craiova
Contact:

Multumesc pentru aprecieri, din ce am vazut pe internet si mai putin in realitate, si eu am zis ca este un exemplar destul de ok (poate si premiant ;) ), problema mea este ca nu prea am timp de concursuri. Ideala ar fi o prima participare la Craiova si dupa mai vedem.


pvsilviu
Posts: 45
Joined: Mon Nov 17, 2014 1:03 pm
Location: Craiova
Contact:

Am trimis un mail la Asociatia Chinologica Oltenia si, cel mai probabil, duminica le depun cererea (am vazut ca organizeaza la Craiova concursuri la sfarsitul lunii octombrie).


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

pvsilviu wrote:Am trimis un mail la Asociatia Chinologica Oltenia si, cel mai probabil, duminica le depun cererea (am vazut ca organizeaza la Craiova concursuri la sfarsitul lunii octombrie).
OK, primul pas înseamnă că l-ai făcut deja. Ține-ne la curent cu ce se întâmplă. Ai la dispoziție secțiunea ”Competiții / Expoziții / Showuri Canine” a forumului unde te poți familiariza cu câteva elemente ale expozițiilor canine.

Sesiune Foto - pui la joacă
      • Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

Oliviu Secara wrote:
pvsilviu wrote:Am trimis un mail la Asociatia Chinologica Oltenia si, cel mai probabil, duminica le depun cererea (am vazut ca organizeaza la Craiova concursuri la sfarsitul lunii octombrie).
OK, primul pas înseamnă că l-ai făcut deja. Ține-ne la curent cu ce se întâmplă. Ai la dispoziție secțiunea ”Competiții / Expoziții / Showuri Canine” a forumului unde te poți familiariza cu câteva elemente ale expozițiilor canine.

Sesiune Foto - pui la joacă
      • Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image

        Image
:P :P :P Ce frumusei sunt....se simt minunat la joaca ;)


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Eu cred ca o sa stau deoparte o vreme de sectiunea asta, ca prea ma inmoi toata cand ii vad! :))
Sunt minunati, Oliviu!


Image
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

lilith wrote:Eu cred ca o sa stau deoparte o vreme de sectiunea asta, ca prea ma inmoi toata cand ii vad! :))
Sunt minunati, Oliviu!
Să știi Luciana că m-am gândit înainte să postez că o să-ți creez o stare din asta, mai ales că ghemotoacele sunt colorate pe placul tău. :lol:
Unul dintre ei era alesul ! Nu-ți zic care...


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Cumva asta? :))
Image


Image
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 509
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

ahaha :)) lili acum cred ca esti putin stresata cand ai vazut pozele ;) nu cred ca e aia lili pt ca e mai mare ca restu e sora lui lupan :)) eu zic ca masculul din penultima poza postata de oliviu ar fi trebuit sa ti-l dea :D ..adevarat ?


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
Post Reply

Return to “Mioriticul & Carpatinul -Grupa I”