Cum postez o replică

Post Reply
User avatar
Administrator
Posts: 69
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:43 am
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Cum postez replici pe forum ?

Pentru a posta noi replici pe forum trebuie să
am cont pe forum întâi si să mă AUTENTIFIC(loghez->vezi pașii în foto jos) cu numele de utilizator și parola folosită la înregistrarea contului, apoi să identific pe pagina principala (aici www.mioriticul.ro/forum ) a forumului categoria, respectiv secțiunea potrivită și topicul(subiectul) unde se integrează noua mea replică sau propunere de discuție.

După ce am hotărât acest lucru, tot ce rămâne de făcut este să apăs butonul VERDE ”SCRIE RĂSPUNS situat în partea stânga sus a ecranului dar și în stânga jos.
Butonul verde "Post Reply" / "Scrie răspuns"
Butonul verde "Post Reply" / "Scrie răspuns"
Apare o nouă fereastră unde:
      • - redactez replica/mesajul meu
        - dau click pe butonul ”TRIMITE” situat sub fereastra unde am scris
Replica mea a fost astfel creată și va apărea în ordine cronologică alături de celelalte replici de la subiectul/topicul respectiv, putând fi vizualizată de cei care utilizează forumul.

- dacă nu găsesc un topic potrivit pentru mesajul meu, pot crea un nou subiect/topic de discuție(Anunț) .
Vezi aici cum
: viewtopic.php?f=79&t=4191

Exemplu:
Verificați imaginea de mai jos !

- în imaginea de mai jos categoria este ”Ciobănescul Românesc Mioritic - Considerații generale”, iar secțiunea ”Standardul rasei”; subiectul/topicul la care se postează replica este intitulat ”Discuții despre standardul rasei” .

Image
Zona din stânga sus a topicului cu Butonul verde "Post Reply" / "Scrie răspuns"
Zona din stânga sus a topicului cu Butonul verde "Post Reply" / "Scrie răspuns"
Butonul de AUTENTIFICARE  e în dreapta sus pe pg principala a Forumului - apasă pe el
Butonul de AUTENTIFICARE e în dreapta sus pe pg principala a Forumului - apasă pe el
Completezi cu datele tale de AUTENTIFICARE.<br />Bifezi &quot;Autentifică-mă automat la fiecare vizita&quot; <br />Și apoi apeși pe Butonul VERDE Autentificare
Completezi cu datele tale de AUTENTIFICARE.
Bifezi "Autentifică-mă automat la fiecare vizita"
Și apoi apeși pe Butonul VERDE Autentificare

PENTRU A ATAȘA FOTOGRAFII ANUNȚULUI PROCEDEZ CA ÎN IMAGINEA DE MAI JOS.
PENTRU A ATAȘA FOTOGRAFII ANUNȚULUI PROCEDEZ CA ÎN IMAGINEA DE MAI SUS
PENTRU A ATAȘA FOTOGRAFII ANUNȚULUI PROCEDEZ CA ÎN IMAGINEA DE MAI SUS


COWARDS - never start || THE WEAK - never finish || WINNERS - never quit
Post Reply

Return to “Tutoriale”