Cum mă înregistrez pe forum

Post Reply
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1875
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Cum mă înregistrez pe forum?

Pentru a lua parte la discuțiile care au loc pe forum, pt. a putea posta replici, poze, anunțuri etc. și pt. a deveni membru cu drepturi depline a comunității noastre vă așteptăm să vă înregistrați.

Pasul 1: click pe butonul de "Înregistrare" (Register) în dreapta sus ori urmați acest link
Click ucp.php?mode=register

Pasul 2 : se alege limba dorită din partea dreaptă sus, se citește regulamentul de conduită, după care se dă click pe “Sunt de acord cu acești termeni”.

Pasul 3 : se completează câmpurile(nume, parola, e-mail) după care se apasă butonul “Trimite”.
Pentru a prezenta încredere, username-ul se dorește a fi compus din numele și prenumele dvs.


Pasul 4 : Contul vă va fi activat de Administratorul forumului sau veți fi informat că vi s-a trimis un mesaj pe adresa dvs. de e-mail, mesaj care conține linkul de activare a contului dvs. proaspăt înregistrat pe forum. Deschideți căsuța de e-mail, dați click pe linkul de activare – veți fi redirecționat pe forum către Panoul de Autentificare ; completați numele de utilizator și parola, bifați căsuța “Autentifică-mă automat la fiecare vizită” (REMEMBER ME) – apoi click pe TRIMITE (LOGIN) în caz că nu bifați căsuța va trebui să dați mereu click pe butonul de Autentificare (”Login”) din dreapta sus când întrați pe forum pt a putea scrie.

-uneori din motive tehnice mesajul care conține linkul de activare poate întârzia câteva ore: vezi aici (click)

PENTRU LAMURIREA ALTOR ASPECTE PRECUM ATASARE POZE, VIDEO SAU CREARE ANUNT VEZI SECTIUNEA TUTORIALE viewforum.php?f=79

Imagini ajutătoare pt. fiecare pas al crearii contului :
Pasul 1 :

Image
Screenshot_20201219_084012.jpg
Image

Pasul 2 :

Image

Pasul 3 :

Image

Pasul 4 :

Image

Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Administrator
Posts: 69
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:43 am
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Când vă Logați (Autentificați) pentru prima data de pe un dispozitiv nou (laptop/tableta/telefon) bifați și căsuța REMEMBER ME, de sub locul unde scrieți usernameul și parola ca să nu trebuiască de fiecare data când intrați pe site să scrieți Numele și parola.
Doar așa își va aminti calculatorul sau telefonul datele dvs. de logare (credențialele) ca să nu trebuiască să le introduceți mereu când vizitați Forumul Raselor Canine Naționale și doriți să vă implicați în subiectele importante pentru dvs.

Image


COWARDS - never start || THE WEAK - never finish || WINNERS - never quit
Post Reply

Return to “Tutoriale”