Expoziţie de Club - Satu Mare

User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Vineri, 12.04.2013 va avea loc la Satu-Mare o expoziţie organizată de Mioritic Club din România precum şi un examen de selecţie a reproducătorilor ! Înscrierea este GRATUITĂ !
Dl. Surducan se va ocupa şi de această dată de mare parte din detaliile expoziţiei.

Arbitrii invitaţi:
  • Dl. Sorin Cerna
    D-na Daniela Radu
  • --> locul de desfăşurare: Stadionul "Someşul", lângă Colegiul Tehnic "Traian Vuia"
    --> accesul participanţilor: începând cu ora 13:00
    --> STARTUL competiţiei : ora 15:00
    --> examenul de selecţie începe după finalul competiţiei
Mai multe informaţii găsiţi pe site-ul Mioritic Club din România https://www.mioritic-club.ro

Image

Formularul de înscriere se găseşte pe site-ul Clubului Aici(click)

Mult succes participanţilor !
Pentru alte informaţii referitoare la expoziţiile şi examenele de selecţie organizate de M.C.R. urmăriţi site-ul Clubului sau click pe topicul "Mioritic Club din România - Expo Club 2013" aici https://mioriticul.ro/forum/viewtopic.php?f=12&t=1095

În data de 13.04 va avea loc o expoziţie C.A.C.I.B. în aceeiaşi locaţie, iar în 14.04 va avea loc un C.A.C.I.B. OPEN. Mai multe detalii veţi găsi pe forum la secţiunea destinată expoziţiilor din Satu-Mare de îndată ce colegii vi le vor oferi https://mioriticul.ro/forum/viewforum.php?f=69 sau acesaţi site-ul Ach SM.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Nelu Albiter
Posts: 152
Joined: Sun Sep 09, 2012 5:54 pm

Data limita pentru inscrierea la expozitia de Club pentru ciobanestii romanesti mioritici de la Satu Mare este miercuri 10.aprilie.2013, ora 18! Va rugam sa va incadrati in aceasta limita.


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

Stie cineva cati mioritici sunt inscrisi?

Eu l-am inscris pe Rex pentru data de 12, este o premiera atat pentru mine cat si pentru el.
Rex este un baietel nascut pe data de 03.01.2013
Speram sa obtinem si ceva rezultate ;)

Image


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

Fiind prima mea participare la o expozitie as avea nevoie de cateva detalii despre desfasurarea expozitiei, stie cineva unde le-as putea gasi? :?:


Nelu Albiter
Posts: 152
Joined: Sun Sep 09, 2012 5:54 pm

Pana acum sunt 27 de mioritici inscrisi.
Expozitia va incepe la ora 15. Dumneavoastra trebuie sa va programati sa ajungeti pe la ora 14 ca sa fie timp sa gasiti locul de la Stadion, sa parcati si sa va instalati locul de "campare". Veti primi de la secretarul sau comisarul de ring numarul de participant pe care il lipiti (e autocolant de regula) sau prinde cu ceva in piept sau alt loc vizibil. Dati catelul jos din masina si daca e cazul, de obicei este :-), il mai stergeti si il mai periati. Il plimbati in expozitie si in ringul de prezentare ca sa se obisnuiasca. Apoi cand totul e pregatit in ring si arbitrul incepe arbitrajul trebuie sa fiti atent cand sunteti chemat in ring cu catelul. Cred ca o sa aveti onoarea sa fiti primul :-) avand in vedere clasa la care participati. Fiind o expozitie mica o sa fie timp sa primiti sfaturi de la ceilalti participanti. Emotiile si un pic de adrenalina sunt parte din meniu, cine zice ca nu are emotii inainte de concurs minte :-).


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

D-le Albiter, multumesc mult pentru sfaturi, emotii binenteles ca sunt :lol:
Sper sa tina vremea cu noi


User avatar
Burca Madalina
Posts: 49
Joined: Sun Nov 04, 2012 6:21 pm
Location: Oradea
Contact:

Buna! SI daca ploua ce o sa ne facem? Toti caini vor fi uzi. Din cate am vazut la meteo o sa ploua vineri. Cine a mai fost la asemena evenimente cred ca a mai prins asemena conditii, si v-as ruga sa ne spuneti ce e de facut. Vor fii locuri unde sa ne adapostim, sa ne luam o umbrela mare :D ? Nu ma pricep deloc si deaceia intreb sa fim pregatiti pentru ori ce. Va multumesc


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

Unde este toata lumea? :?:
Vad ca nu mai sunt discutii in ultimul timp.
S-au toti sunt ocupati cu pregatirea cainilor pentru expozitie? :?:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Mi-am adus aminte acum ca pe stadion o parte din tribune sunt acoperite, cel putin in 2009 cand am mai fost asa erau... Deci in caz de ploaie exista adapost :D :P

Dl. Daniel nu prea sunt oameni noi, proaspat prinsi in ale Mioriticului, deci pe aici ai de-a face cu veterani (din anumite puncte de vedere bineinteles :mrgreen: ) iar pt. ei problemele de genul sunt clare si nu prezinta subiect de discutie. Asa ca incearca sa "furi meseria" cand ai ocazia ! Prieteni, prieteni, dar competitia e dura :lol:


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:


Atenție ! Locația expoziției s-a schimbat !

NU se va mai ține pe Stadionul "Someşul", lângă Colegiul Tehnic "Traian Vuia" ci se va desfăşura la Piaţa agroalimentară Rex, strada Braşov nr. 17.
Locaţia expoziţiei a fost schimbată din cauza condiţiilor meteorologice.

Image[/url]


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

Oliviu Secara wrote:Dl. Daniel nu prea sunt oameni noi, proaspat prinsi in ale Mioriticului, deci pe aici ai de-a face cu veterani (din anumite puncte de vedere bineinteles :mrgreen: ) iar pt. ei problemele de genul sunt clare si nu prezinta subiect de discutie. Asa ca incearca sa "furi meseria" cand ai ocazia ! Prieteni, prieteni, dar competitia e dura :lol:
Eu consider ca este necesar sa fie puse la dispozitia noilor membrii informatiile solicitate.
Dar din pacate observ ca sunt foarte multe persoane care au un oarecare prestigiu dar nu da nici un fel de informatie, de aice deduc ca nu au "dragoste" de aceasta rasa si dorinta de a fi cat mai multe exemplare in expozitii, ci doar dorinta de a avea doar dansii un palmares.
Regret ca asa merg lucrurile, forumurile sunt destinate discutiilor si informarilor, dat se pare ca se transforma in "batalii" intre crescatori / proprietari.
Ne vedem la Satu Mare - competitia e competitie - asa sa fie. :!:


Adi Drăgănescu
Posts: 45
Joined: Tue Sep 18, 2012 1:02 pm
Location: Cluj-Napoca

?...mai concis?


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Replică mutată la un topic potrivit https://www.mioriticul.ro/forum/viewtopi ... 8&start=20


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

Hai cu pozele ca ttot am asteptat azi ! :!: :!: :!:


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

cateva poze de la Expo Satu Mare 12.04.13

Image

Image

Image

Image

Image

Image

[Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

Image

Image


User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:



User avatar
Burca Daniel
Posts: 134
Joined: Sat Jan 05, 2013 5:28 pm
Location: Com. Rosiori, jud. Bihor
Contact:

Best Baby Satu Mare

Image


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Foarte frumos la Satu Mare ! Câini mulți, în general câini buni, rezultate pe măsură !
Ce este de remarcat, e că au fost prezenți foarte mulți proprietari de mioritic la prima lor expo, semn că promovarea mioriticului de către Club și de către crescători începe să-și facă efectul. Le urez mult succes noilor expozanți și îi așteptăm să se simtă bine și să-și exercite pasiunea pt Ciobăneștii Mioritici și în cadrul expozițiilor :P
În curând vor fi afișate și rezultatele !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Și poze bineînțeles :mrgreen:


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Post Reply

Return to “În Satu Mare”