Primul catel ciobanesc mioritic

ÎNCEPĂTORULE, lămurește-te !
Post Reply
niku1111
Posts: 1
Joined: Wed Aug 03, 2022 2:54 pm

Buna ziua.Sunt nou proprietar de mioritic,fara pedigree dar provenit din parinti aflati in cimpul muncii la oi.Mentionez ca am avut mai multi ciini si nu sunt novice in cresterea lor.Sunt interesat de cantitatile de hrana care ii trebuiesc in functie de virsta.Va multumesc pt. accept si pt. informatiile din viitor.


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1877
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

niku1111 wrote: Wed Aug 03, 2022 3:26 pm Buna ziua.Sunt nou proprietar de mioritic,fara pedigree dar provenit din parinti aflati in cimpul muncii la oi.Mentionez ca am avut mai multi ciini si nu sunt novice in cresterea lor.Sunt interesat de cantitatile de hrana care ii trebuiesc in functie de virsta.Va multumesc pt. accept si pt. informatiile din viitor.
Bine ati venit pe Forumul ciobăneștilor românești !
👍Pt. a vedea evoluția în timp a mioriticului dvs, dar şi pt. a prezenta perfomanţele (d.p.d.v. al temperamentului și chiar expoziționale ) dar și ”realizările”, năzbâtiile lui, vă aștept să îi creați un topic separat(Subiect Nou-New Topic) în secțiunea ” Mioriticul & Carpatinul -Grupa I" ---> "Mioriticul meu" - acest loc a fost special creat pt. a avea o imagine cât mai clară a fiecărui exemplar canin în parte deţinut de membrii comunităţii noastre. Secţiunea are scopul de a cunoaște acești Mioritici prin crearea "JURNALULUI" fiecărui exemplar care poate fi revăzut peste ani de proprietar şi cei apropiaţi lui și de ce nu, poate fi o buna carte de vizita pt cei care doresc sa va contacteze pt eventuale monte viewforum.php?f=100


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
Post Reply

Return to “Stăpân la primul Ciobănesc”