Trofeul Coroanei Regale - 15-16.08.2015

Post Reply
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1880
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Asociația Chinologică Alba vă invită să participați la Trofeul Coroanei Regale din data de:
15 și 16.08.2015.


-expoziția se desfășoară în Cetate la Alba Iulia;

Image

Arbitri invitați:

Dl. Chapiro Boris - 15.08 CAC
Dl. Muntean Petru - 15.08 (CACIB)
Dl. Ștefănescu Cristian - 16.08 (CACIB)

Termenul limită de înscriere: 03.08.2015

Ciobăneștii Românești beneficiază de reducerea tarifului !
De plată : 200 lei/câine pt. ambele zile de expoziție !!!

Image

Image

Programul Expoziției:

Image

Mai multe detalii pe site-ul asociației: www.achalba.ro

Trofeul Coroanei Regale - C.A.C.I.B. & C.A.C. Alba Iulia 15.08 - 16.08.2015

Formularul de înscriere online îl găsiți pe site sau urmați direct linkul acesta:
https://achalba.ro/expo/expo-entry-form/

Succes !

Image


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Poze de ieri, caci sambata nu am putut ajunge.
Catei foarte frumosi, oameni si mai frumosi!
https://www.facebook.com/lilith.luciana ... nref=story

Marius a luat Supreme Best in Show cu catelul al carui nume l-am uitat :oops: Sa-mi fie cu iertare, ca am fost extrem de obosita si cu mintea in alte directii, mai ales ca piciul meu a fost ca argintul viu si cu greu puteam sa stau 5 minute in acelasi loc.


Image
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1880
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Felicitări pt. rezultate tuturor participanților ! Supreme BIS pt Mioritic, era și cazul !
Vezi Luciana poate reușești să pui fotografiile pe photobucket.com că nu funcționează linkul decât dacă are omu fb. :P

Image

Image

Mai multe imagini de la expoziție aici: https://alba24.ro/foto-zeus-un-ciobanesc ... 31326.html


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 517
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

frumos masculul dar si celelalte exemplare ..:D ..mioritici doar cei din poza au fost ? felicitari participantilor


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

https://s90.photobucket.com/user/lilith2 ... t=3&page=1
Uite si photobucketul :lol: Sunt prea multe ca sa le pun aici pe toate. Pun doar cateva cu piciul meu si Iara lui Ionut, ca a fost dragoste mare, la prima vedere :lol:
Image

Image

Image

Unde-i pruncu?? :lol:
Image


Image
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1880
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Dar ce atitudine are micuțul, zici că el coordonează tot acolo :lol: Cred că i-a plăcut, că ultima dată când a fost la expo era destul de mic... cred că era încă în brațe.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Da, avea 5 luni la prima lui expozitie. La a doua, in Cluj, avea aproape un an si tot nu prea intelegea el ce se intampla acolo. Acum, insa, se pare ca s-a distrat mult, asa de tare se lipise de Iara, ca a urlat cu muci dupa ea, cand a venit Ionut sa o ia in ring. :))) Si a aplaudat-o, a strigat-o de pe margine, a facut galerie. :lol: O catelusa tare faina, pana si eu m-am indragostit de temperamentul ei bland si grijuliu. Nu facea nicio miscare cand era piciul pe langa ea, sa nu cumva sa-l darame. :lol: Si fratele ei, Iancu, la fel de bland si grijuliu. Sa nu mai zic ca piciul si-a facut somnul de pranz inconjurat de catei, mioritici si carpatini, si nu as fi avut niciun stres sa il las acolo intre ei, ca stiam ca e pazit din toate partile :)))


Image
Post Reply

Return to “În Alba”