Cuibul B - Darzu de Runc si Cezara de Runc

Post Reply
Alin Pana
Posts: 67
Joined: Mon Sep 10, 2012 8:46 am
Contact:

Vestitorii primaverii la noi s-au lasat asteptati, dar au venit si au reusit sa ne bucure si sa ne incante prin prezenta lor.

Avem al doilea cuib, care are ca si parinti: Darzu de Runc x Cezara de Runc

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Masculi

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Femela Mov

Image
Image
Image
Image
Image

Femela rosu

Image
Image
Image

Femela roz

Image
Image
Image
Image


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Succes cu vânzarea ! Se vede omogenitatea coloristică și de dimensiune caracteristică cuiburilor de Runc. Arată foarte bine puiuții, iar raportul dintre culori e excelent. Canisa de Runc face o treaba bună în continuare ! Așteptăm poze cu ei în evoluție, la topicurile potrivite.


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Bia79
Posts: 158
Joined: Fri Sep 27, 2013 9:57 am
Location: Resita,Caras-Severin
Contact:

Bebelusii,ce frumusei si grasunei sunt :P Sa creasca mari,sanatosi si frumosi.Mult succes cu ei,d-nul Alin! ;)


Alin Pana
Posts: 67
Joined: Mon Sep 10, 2012 8:46 am
Contact:

Va multumesc frumos pt apreciere!
Intr-adevar este un cuib foarte omogen, asteptam sa vedem cum cresc.


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

La asa parinti frumosi, puii nu au cum sa iasa altfel. Tare sunt curioasa de evolutia lor.
Nu e un secret faptul ca Runc e una din canisele mele preferate! :D


Image
User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Ultimele replici au fost mutate în secțiunea ”Ameliorare și selecție” pe topicul " Afișarea pedigree-lor în anunțurile de vânzare " - pagina 2 -> click pe link viewtopic.php?f=88&t=1349&start=20


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Administrator
Posts: 69
Joined: Thu Sep 12, 2013 10:43 am
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Ultima replică mutată în categoria ”Diverse”: viewtopic.php?f=26&t=4103
Vă rog rămâneți la tema topicului !


COWARDS - never start || THE WEAK - never finish || WINNERS - never quit
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

la cuibul acesta discutam despre o tripla consangvinizare sau chiar cvadrupla dle Pana?
Haideti ca am asteptat sa vedem ce mare branza face celebra canisa de Runc repetand consangvinzarile dar mai ales sa vedem ce stiti dvstra despre ele ca mare amator si cunoscator al rasei ce va dati!
Oare decate ori apare acel caine inregistrat in fals de catre Mustea - Martin de Runc in pedigreele parintilor ne puteti spune sau sa va numar eu?
Ursu V cine este domne ca m-ati facut tare curios?
Ati instiinta oare cumparatorii despre consangvinizare ca sa stie ei la ce sa se astepte? Si le-ati spus si de cele facute de canisa de Runc oare?
Nu va este rusine sa inselati oamenii de buna credinta dle Pana?


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

La cuibul acesta discutam despre o tripla consangvinizare sau chiar cvadrupla dle Pana?
Haideti ca am asteptat sa vedem ce mare branza face celebra canisa de Runc repetand consangvinzarile dar mai ales sa vedem ce stiti dvstra despre ele ca mare amator si cunoscator al rasei ce va dati!
Oare decate ori apare acel caine inregistrat in fals de catre Mustea - Martin de Runc in pedigreele parintilor ne puteti spune sau sa va numar eu?
Ursu V cine este domne ca m-ati facut tare curios?
Ati instiinta oare cumparatorii despre consangvinizare ca sa stie ei la ce sa se astepte? Si le-ati spus si de cele facute de canisa de Runc oare?
Nu va este rusine sa inselati oamenii de buna credinta dle Pana?
Cezara de Runc: Alma d'muresan si Buzdugan
Alma d'muresan : Martin de Runc si A-Mara
A-Mara: Iaro-Pirat si Ami
Iaro-Pirat: Martin de Runc si Iaro-Fraga
Iaro-Fraga - este o femela cumparata de la Neica de catre alt escroc pe nume Pal si care a cerut inregistrarea ei sub afixul lui desi stia ca nu este corect. Pal declara singur pe site-ul lui acest lucru si ACHR a eliberat actul de inregistrare in COR la cererea lui Pal. Culmea tupeului hotul de Pal ii multumeste lui Neica pe site-ul lui pentru aceasta femela si un alt mascul pe care i-a cumparat de la el si l-a inregistrat si pe acela in fals sub afixul lui de crescator.
Cramer de curtea Veche - a apartinut lui Lazea din Timisoara si a fost un dezastru la monte ptr ca puii lui erau jumatate mioritici si jumatate carpatini
Martin de Runc - caine cumparat de catre Mustea si inregistrat sub afixul lui desi stia ca nu este corect. Mai mult desi stia exact cine este tatal femelei mama a lui Martin - Bistrita de Romania - acceptat inregistrarea sub un alt nume pentru a se ascunde provenienta ei! Pal si Mustea sunt cei doi dintre cei mai mari escroci ai rasei mioritic pentru aceste falsuri facute de ei.

Darzu de Runc: Kaltun de Mitoi si Sara de Runc
Kaltun de Mitoi : Dino de Romania si Zamora
Dino de Romania: Codrut si Putna
Codrut si NU Codrut II este din 2 caini inregistrati in COR si nu asa cum apar in acel pedigree fara numar de COR - Ursu si Fetita
Zamora: o femela foarte mica de talie ( substandard adica) folosita de celebru Mitoi poreclit si dr Mengele al mioriticilor ptr magariile facute lor
Sara de Runc: Ursu ( nearbitrat) si Alma d'muresan
Alma d'muresan : Martin de Runc si A-Mara
A-Mara: Iaro-Pirat si Ami
Iaro-Pirat: Martin de Runc si Iaro-Fraga
Iaro-Fraga - este o femela cumparata de la Neica de catre alt escroc pe nume Pal si care a cerut inregistrarea ei sub afixul lui desi stia ca nu este corect. Pal declara singur pe site-ul lui acest lucru si ACHR a eliberat actul de inregistrare in COR la cererea lui Pal. Culmea tupeului hotul de Pal ii multumeste lui Neica pe site-ul lui pentru aceasta femela si un alt mascul pe care i-a cumparat de la el si l-a inregistrat si pe acela in fals sub afixul lui de crescator.
Cramer de curtea Veche - a apartinut lui Lazea din Timisoara si a fost un dezastru la monte ptr ca puii lui erau jumatate mioritici si jumatate carpatini
Martin de Runc - caine cumparat de catre Mustea si inregistrat sub afixul lui desi stia ca nu este corect. Mai mult desi stia exact cine este tatal femelei mama a lui Martin - Bistrita de Romania - acceptat inregistrarea sub un alt nume pentru a se ascunde provenienta ei! Pal si Mustea sunt cei doi dintre cei mai mari escroci ai rasei mioritic pentru aceste falsuri facute de ei.
Domnule Pana sunteti un mincinos ordinar care incearca sa insele lumea pentru bani si atat!


Post Reply

Return to “Anunțuri / vânzări / cumpărări / monte / adopții”