Cezar și prazul

Post Reply
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

albici wrote:Domnule Presedinte,
Subsemnatul Simon Claudiu,detinator al Canisei de Valahia,va anunt ca incepand cu data de 06.10.2014 imi dau demisia din calitatea de membru al Mioritic Club Romania.
Am luat aceasta decizie observand modul egocentrist in care conduceti clubul ,consider ca prin felul in care doriti sa modificati standardul rasei faceti un mare deserviciu Maretului Ciobanesc Romanesc MIORITIC constiinta mea nepermitandu-mi sa fiu partas la asa ceva,iar numele meu nu vreau sa fie asociat in viitor cu cel al dumneavoastra si al sustinatorilor vremelnici,caci pana la urma adevarul iese la suprafata si mai devreme sau mai tarziu vor realiza si adeptii fideli care este realitatea.
Claudiu Simon
Din cate stiu eu afixul de canisa "de Valahia" a fost atribuit unui alt crescator cu mult inainte de unificarea ACHR cu UACHIR si sunt foarte curios daca s-a respectat regulamentul COR-ACHR de atribuire a afixelor de crescator in cazul lui Simon Claudiu proprietarul actual al acestui afix. Pentru ca toate afixele inregistrate la COR-UACHIR au fost preluate gratuit si ad literam de catre COR-ACHR.
By the way este si acest afix protejat international dupa cum sustine ACHR-ul? Cum si in ce fel? La ce tarif?


Claudiu Simion
Posts: 11
Joined: Thu Feb 20, 2014 11:15 am
Location: Craiova

Afixul "de VALAHIA" este atribuit de catre FCI,nu de catre AChR,asta daca nu stii.


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

albici wrote:Afixul "de VALAHIA" este atribuit de catre FCI,nu de catre AChR,asta daca nu stii.
Auzi oltene daca taceai filozof ramaneai! Afixul se inregistreaza la cererea crescatorului in COR - el face o cerere expresa in care prevede 3 TREI nume in ordine din care se alege dupa verificare si in ordinea numerelor unul - si apoi se comunica si se inregistreaza si la FCI daca crescatorul plateste suma aferenta acestui serviciu!
Baga praz la masa mai mult ca poate te ajuta sa inveti sa citesti si apoi sa scrii oltene!!


Claudiu Simion
Posts: 11
Joined: Thu Feb 20, 2014 11:15 am
Location: Craiova

Gresit Cezarica,cele 3 nume alese merg la FCI cu plata anticipata si ei aproba ce doresc,iar ca fapt divers afixul "de Valahia" a fost a treia optiune pusa de mine,nu credeam ca o vor aproba,dar se pare ca e o regula ca daca 10 ani nu s-a mai inregistrat nimic pe afixul respectiv el se pierde...nu sunt sigur.


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

albici wrote:Gresit Cezarica,cele 3 nume alese merg la FCI cu plata anticipata si ei aproba ce doresc,iar ca fapt divers afixul "de Valahia" a fost a treia optiune pusa de mine,nu credeam ca o vor aproba,dar se pare ca e o regula ca daca 10 ani nu s-a mai inregistrat nimic pe afixul respectiv el se pierde...nu sunt sigur.
Iar esti cu prazul in mana oltene!
Numele se verifica intai de catre COR-ACHR ca masura de filtru primar apoi se trimit la FCI care are evidenta celor inregistrate de ea - s-au prins si ei ca luau banii degeaba si se iscau probleme dupa ce au inregistrat cu aceleasi afixe mai mai multe canise din tari diferite!
Faza cu 10 ani este de la decesul proprietarului afixului, inchiderea definitiva si notificata a canisei de catre proprietar, excluderea lui din acea asociatie nationala notificata si catre FCI, etc
Aia ti-au aprobat-o pentru ca nu o aveau pe cea veche inregistrata in baza de date si de aia!!


Claudiu Simion
Posts: 11
Joined: Thu Feb 20, 2014 11:15 am
Location: Craiova

Discutia legata de numele de canisa este off topic,rog moderatorul sa o mute.
Pentru pilotul lovit de barza :numele de canisa Valahia a fost la CNCCR(pentru mine nu exista, e un club egal cu zero acum)
fiind detinut de Neacsiu Valentin (intre timp are caini de la mine cu pedigree AChR si afix de canisa "de Valahia").Daca CNCCR-ul tau o inregistra la FCI era altceva,altfel tot un guster ramai. PUNCT


cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

albici wrote:Discutia legata de numele de canisa este off topic,rog moderatorul sa o mute.
Pentru pilotul lovit de barza :numele de canisa Valahia a fost la CNCCR(pentru mine nu exista, e un club egal cu zero acum)
fiind detinut de Neacsiu Valentin (intre timp are caini de la mine cu pedigree AChR si afix de canisa "de Valahia").Daca CNCCR-ul tau o inregistra la FCI era altceva,altfel tot un guster ramai. PUNCT
Albici iar esti cu prazul in mana!
Ce ai facut arata inca odata ca habar nu ai chinologie si ca eforturile tale de a face niste bani de pe urma cainilor sunt singurul motiv de activitate a ta pe aici!
Daca te interesai ai fi aflat ca afixul de Valahia a fost acordat si la ACHR inaintea ta!
Doar magarii si falsuri stii sa faci oltene cu prazul tau si atat!!! Pacat !!!


Post Reply

Return to “Diverse & Cafenea”