Sondaj de opinie

Consideraţi utilă afişarea actelor medicale, pedigree-lor şi a altor documente ?

Poll ended at Tue Mar 05, 2013 10:49 pm

Da
11
79%
Nu
3
21%
 
Total votes: 14
cezar osiceanu
Posts: 775
Joined: Mon Oct 08, 2012 6:55 pm

[ Am mentionat anterior ca am luat-o pe Ursa din considerente ce nu tin de latura pragmatica a lucrurilor. E un caine in standard, fara o valoare deosebita chinologica dar cu temperamentul unui adevarat mioritic , ce si-a facut datoria cu brio de-a lungul a 10 ani }
Stimata dna Adina de unde stiti ca este in standard?De unde stiti va este fara o valoare deosebita chinologica? De unde stiti cum este temperamentul unui adevarat mioritic?
Adica sunteti arbitra ptr mioritic? Sunteti crescatoare de mioritici?Ati facut parte din vreo comisie de omologare a rasei mioritic?
Ca asa ar trebui sa va intrebe oricine citeste raspunsul dvstra!
Daca aveti experienta chinologica atunci evident ca trebuia sa va puneti si intrebarile pe care le-am pus eu mai sus plus cele din mesajul anterior.
Dvstra ati vazut un caine despre care vi s-a spus ca ar fi tatal Ursei dar fara nici o dovada!Si dnul Albiter a spus atatea despre Samio Erik doar ca nu cele ce trebuiau cu adevarat spuse: ca are pedigree gresit, ca are o lipsa a parului pe bot si labe dramatica care l-ar fi exclus de la reprodctie, ca era mic de talie,etc
Eu v-am mai intrebat daca ati fi stiut de problemele cainelui monorhid produs in acea canisa- sa zicem chiar ca era frate cu Ursa ati mai fi luat-o pe Ursa?
Revenind la controlul publicarii datelor cainilor va repet ele sunt date publice si de interes general
Ca atare nu se pot ascunde ci in mod imperativ trebuiesc prezentate in mod public ptr a reduce riscurile de tot felul!
Ce se poate face in intelegere cu proprietarul de moment al unui caine din acea baza de date ar fi sa se negocieze in scop de reclama comerciala tarifele ptr publicitate ptr el si cainii sai!


User avatar
Cristian
Posts: 167
Joined: Mon Sep 10, 2012 9:31 am

parere mea e ca nu prea isi respecta nimeni atributiile si e un fel de lasa-ma sa te las peste tot in romania, asta cvhiar si in domeniul chinologiei.


User avatar
Adina
Posts: 18
Joined: Sun Jan 27, 2013 1:56 pm

[ Am mentionat anterior ca am luat-o pe Ursa din considerente ce nu tin de latura pragmatica a lucrurilor. E un caine in standard, fara o valoare deosebita chinologica dar cu temperamentul unui adevarat mioritic , ce si-a facut datoria cu brio de-a lungul a 10 ani }
cezar osiceanu wrote: Stimata dna Adina de unde stiti ca este in standard?De unde stiti va este fara o valoare deosebita chinologica? De unde stiti cum este temperamentul unui adevarat mioritic?
{Dl Osiceanu, din punctul meu de vedere, nu prea vad de ce trebuie sa dezbat pe subiectul Ursa mea corelat cu pedigree-ul ce ii lipseste si tot ceea ce ar insemna asta. Cred ca am fost destul de clara in ceea ce am mentionat si nu vreau sa lungesc subiectul pentru ca discutia ar fi nesfarsita. Intrebarile in cauza mi le adresati dvs, reprezinta punctul dvs de vedere asa cum si eu mi l-am exprimat si eu pe al meu.
cezar osiceanu wrote: Adica sunteti arbitra ptr mioritic? Sunteti crescatoare de mioritici?Ati facut parte din vreo comisie de omologare a rasei mioritic?
[ Nu e cazul sa va raspund la 2 din intrebarile de mai sus . Am 2 Mioritici la momentul acesta si un Ciobanesc German insa deduc din context ca daca o persoana detine unul sau mai multe exemplare ale unei rase dar nu e arbitru , nu face parte din vreo comisie , ar fi bine sa nu aiba opinii ? ?]
cezar osiceanu wrote: Ca asa ar trebui sa va intrebe oricine citeste raspunsul dvstra!
Daca aveti experienta chinologica atunci evident ca trebuia sa va puneti si intrebarile pe care le-am pus eu mai sus plus cele din mesajul anterior.
Dvstra ati vazut un caine despre care vi s-a spus ca ar fi tatal Ursei dar fara nici o dovada!Si dnul Albiter a spus atatea despre Samio Erik doar ca nu cele ce trebuiau cu adevarat spuse: ca are pedigree gresit, ca are o lipsa a parului pe bot si labe dramatica care l-ar fi exclus de la reprodctie, ca era mic de talie,etc .

Eu v-am mai intrebat daca ati fi stiut de problemele cainelui monorhid produs in acea canisa- sa zicem chiar ca era frate cu Ursa ati mai fi luat-o pe Ursa?
[ Mi-e teama ca daca va raspund da :mrgreen: , acum dupa 10 ani de la achizitionarea ei, in ceea ce o priveste pe Ursa ..o sa continuam discutia pana la anul si timpul meu e foarte limitat ]
cezar osiceanu wrote: Revenind la controlul publicarii datelor cainilor va repet ele sunt date publice si de interes general
Ca atare nu se pot ascunde ci in mod imperativ trebuiesc prezentate in mod public ptr a reduce riscurile de tot felul!
Ce se poate face in intelegere cu proprietarul de moment al unui caine din acea baza de date ar fi sa se negocieze in scop de reclama comerciala tarifele ptr publicitate ptr el si cainii sai!


Post Reply

Return to “Diverse & Cafenea”