Circulară - Starea Chinologiei române și a Raselor Naționale

Noutăți A.Ch.R / F.C.I. - comunicate, anunțuri, circulare
User avatar
Ciprian Pandrea
Posts: 698
Joined: Fri Oct 30, 2020 5:46 pm
Location: Târgoviște

Eu mi-am exprimat câteva păreri, sugestii pe acest topic. Păcat ca nu mulți se sinchisesc sa citească aceasta circulara.
Fiecare cu ce-l doare!!!
Interese financiare sunt și vor fi. Mai puțin sacrificii și bunăvoința.
Statul roman nu pare interesat de problema câinilor ciobănești. E greu. Ei nu pot rezolva problemele cetățenilor romani, darmite problemele câinilor.
Asta e situația și e păcat.
Vom vedea ce ne rezerva viitorul.


User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1881
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Va înțeleg frustrarea d-le Pandrea când observați că deși foarte multă lume citește și afla informațiile, oamenii, mințile rămân inerte. Mai ales acele informații care pot crea un brainstorming, acelea care creează front de lucru... totuși lumea nu se implica, nu produce idei bune, rele , nu dezbate... Mai avem mult până să învățăm să folosim oportunitățile și uneltele democrației.
Cât timp școală e în service și nu cu motoarele turate la maxim, nu putem spera la mai bine...


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
Ciprian Pandrea
Posts: 698
Joined: Fri Oct 30, 2020 5:46 pm
Location: Târgoviște

Sincer, tare as vrea sa vad implicare în tot ce ați propus.
Pana nu vad MCR reabilitat, nu mai am replici. Mi-e rușine de rușinea lor ACHR, ca din motive tehnice sau de procedura MCR sa fie exclus.
Nu pot sa cred cât o taxa anuală și pt ca niște imbecili au uitat, s-a întâmplat asta. Cine sunt acești idioți și ce cauta ei în MCR?
De ce nu au solicitat ajutorul membrilor? De ce s-a ajuns aici?
Și iar întreb. Ce beneficii are câinele meu mioritic sa fie înscris în MCR?


Post Reply

Return to “Circulare”