Bine ați venit pe forum !

User avatar
Oliviu Secara
Site Admin
Posts: 1870
Joined: Tue Sep 04, 2012 5:45 pm
Location: Bihor, Oradea
Contact:

Bun venit noilor membri ! Va salut cu respect.
    • - pt. a vedea evoluția în timp a puiului sau adultului pe care îl aveţi în proprietate, dar şi pt. a prezenta perfomanţele (d.p.d.v. al temperamentului şi al rezultatelor expo) și ”realizările”, năzbâtiile lui, vă aștept să îi creați un topic separat(Newtopic) în secțiunea Galerie și videotecă + Discuții” ---> "Mioriticul meu" - acest loc a fost special creat pt. a avea o imagine cât mai clară a fiecărui exemplar canin în parte deţinut de membrii comunităţii Mioriticul.ro . Secţiunea are mai multe scopuri, scopurile prinicipale fiind însă luarea unor decizii cât mai bune în vederea potrivirii perechilor şi efectuării montelor, dar şi crearea "Jurnalului" fiecărui exemplar care poate fi revăzut peste ani de proprietar şi cei apropiaţi lui.
D-le Tavi sper să retrăiți alături de Glonț emoția de acum 25 de ani !


„Iar când veni şi vremea să urle-n zare tunul, / Mişcatu-s-au românii cu miile, ca unul”
User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Bun venit, Tavi! Sper sa mai citesc pe aici despre Glont, felicitari pentru calificativul primit la expo!! :)


Image
User avatar
ursu carpatin
Posts: 65
Joined: Thu Mar 12, 2015 11:13 am

Bine v-am găsit.


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Bine ai venit, ursule carpatin! :)


Image
User avatar
ursu carpatin
Posts: 65
Joined: Thu Mar 12, 2015 11:13 am

Cu întârziere: mulţumesc. Mă bucur că v-am găsit. :D


pvsilviu
Posts: 45
Joined: Mon Nov 17, 2014 1:03 pm
Location: Craiova
Contact:

Buna ziua, numele meu este Silviu si sunt posesorul unui mioritic (Rex) cu varsta de 6 luni.
Este membru al familiei cu drepturi depline de la varsta de 6 saptamani.


User avatar
lilith
Posts: 612
Joined: Mon Sep 10, 2012 6:48 pm
Location: Alba Iulia
Contact:

Bine ai venit, Silviu! (cum suna, zici ca suntem la Alcoolicii Anonimi) :))
Te invit sa ne prezinti pe Rex la sectiunea Mioriticul meu: viewforum.php?f=36
Poti deschide acolo un topic doar pentru el.
Felicitari pentru alegere! ;)


Image
User avatar
Olya
Posts: 5
Joined: Sat Nov 28, 2015 10:33 pm
Location: Craiova

Buna ziua si bine v-am gasit. Va "pandesc" de cateva zile din umbra dar am zis ca trebuie sa ma loghez pana la urma pentru ca voi avea nevoie pe parcurs. Ma numesc Olga si de o saptamana eu si sotul ne-am luat un mioritic. I-am pus numele Oliver. Are 8 saptamani, i-am facut deja primul vaccin polivalent si ambele deparazitari. Este jucaus si vioi si ne facem griji ca in viitorul apropiat ne va da jos pantalonii de tot de pe noi pentru ca trage mereu de ei. :lol:
Aici este pustiul nostru
Attachments
12308982_10153758122094539_643321878_n.jpg


User avatar
Raul Petruț
Posts: 361
Joined: Mon Sep 10, 2012 4:53 pm
Location: Fildu de Jos
Contact:

Buna seara Olga,

Este foarte frumos catelul!

Daca ai timp, poate reusesti sa ii deschizi si lui un topic si sa ne povestesti cum ai ajuns sa ai mioritic, de ce mioritic si din ce parinti este, plus mai multe poze :D

Bine ai venit!!


Nu mai sunt nici Cânii bătrâni
Iar poienile-s pline spini
Nu mai e nici Florica
Mândră mai purta clopoțica
Multe trec, multe vin...
Numai amintiri rămân..
User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 509
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Bine ai venit Olga! :D Felicitari pentru alegerea acestei rase minunate, te asteptam sa deschizi un topic cum spunea si colegul meu si sa ne dai mai multe detalii ;)


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
irineldumitrescu
Posts: 30
Joined: Wed Nov 15, 2017 9:03 pm

Multumesc pentru acceptare. Am gasit foarte multe lucruri utile. Eu sunt posesorul unui ciobanesc mioritic fara pedigri, dar asta nu ma opreste sa-i asigur absolut tot ce-i trebuie pentru a avea o viata sanatoasa iar acest lucru ma face sa caut informatii despre mioritici.


User avatar
Sorin Pop
Posts: 5
Joined: Wed Apr 29, 2015 8:30 pm

Bine v-am gasit.


User avatar
Sorin Pop
Posts: 5
Joined: Wed Apr 29, 2015 8:30 pm

irineldumitrescu wrote: Mon Nov 20, 2017 10:02 pm Multumesc pentru acceptare. Am gasit foarte multe lucruri utile. Eu sunt posesorul unui ciobanesc mioritic fara pedigri, dar asta nu ma opreste sa-i asigur absolut tot ce-i trebuie pentru a avea o viata sanatoasa iar acest lucru ma face sa caut informatii despre mioritici.
Fain mioriticul, sa iti traiasca!


User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 509
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Salutare! Bun venit onor membrii...Sunteti domnu Sorin de la Sibiu?😁


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
Oană Teodor
Posts: 1
Joined: Tue Jan 12, 2021 11:19 am

Bine v-am găsit și multă sănătate în noul an


Rio Marcu
Posts: 1
Joined: Wed May 18, 2022 7:29 am

Bună! Sunt Rio marcu, dețin o femela CRM ce alăptează și pierde blana până rămâne cu pielea goala.
Menționez că nu a slăbit foarte mult.
Mă poate ajuta cineva cu informații?
Mulțumesc anticipat!


User avatar
Mihaita Zdrite
Posts: 509
Joined: Sat Sep 22, 2012 9:52 pm

Salut! Bine ai venit pe forum! Poți sa ii faci si ei un topic sau sa postezi la topicul cu mioritic poze sa ii vedem și noi! Sa îți trăiască! Nu sunt medic veterinar dar cred ca femela ta are lipsa mare de calciu și din aceasta cauza ii cade blana. Dar colegii mei poate știu mai exact despre ce este vorba.


"caini mocani,/ caini vlajgani,/ latosi,/ si mitosi,/ tare cand latra/zare fremata/ cand se repezea/ spaima-n om baga/ trei zile si ceva.
Post Reply

Return to “Bine ați venit ! - Welcome”